Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

7 powodów, dla których warto jeść konopne śniadanie

7 powodów, dla których warto jeść konopne śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Pełny żołądek sprawi, że składniki odżywcze szybciej się wchłoną i dostaną się do krwiobiegu, a tym samym zwiększą wydajność wszystkich naszych narządów. Ważne jest, aby pierwszy posiłek zawierał wszystkie niezbędne składniki: białko, minerały i witaminy, a także kwasy tłuszczowe. Wszystkie te składniki znajdziemy w dużych ilościach w żywności konopnej. Oto 7 powodów, dla których warto włączyć produkty na bazie konopi do swojego codziennego menu.

Mus jaglany z ananasem, białkiem konopnym i ekstraktem z nasion granatu
  1. Konopie są dobrym źródłem dobrze przyswajalnych białek

Białko jest budulcem dla naszych enzymów i odbudowujących się komórek. Nasze ciała nie mogą funkcjonować i regenerować się bez odpowiedniej ilości białka. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość białka każdego dnia. Nasiona konopi mogą zawierać nawet do 40% białka. Nasiona konopi wyróżniają się zrównoważonym PH i strawnością. Oznacza to, że można je stosować w dowolnej ilości. Białko z nasion konopi to świetny suplement dla sportowców. Zawiera 20 kluczowych aminokwasów, w tym 10 niezbędnych do regeneracji mięśni oraz enzymy, których nasz organizm nie potrafi wytworzyć.

  1. Kwas tłuszczowy Omega 3 i 6 w najwyższej dla człowieka przyswajalnej ilości

Wszyscy wiemy, że kwasy omega są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego układu sercowo-naczyniowego. Ważne jest, aby zadbać o ich odpowiednie proporcje w organizmie. Nasiona konopi są bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym alfa-linolenowy i linolowy. Są one w najwyżej przyswajalnej proporcji (3 do 1), dzięki czemu organizm wchłania je wielokrotnie lepiej niż olej lniany. Odpowiedni stosunek kwasów omega wspomaga pracę mózgu i zdrowie serca!

  1. Konopie chronią strukturę szkieletu

Nasiona konopi zawierają witaminę K, która nie jest często spotykana w żywności. Jest ona połączona z dużą ilością wapnia, witaminy D i magnezu, które są niezbędne do prawidłowego wchłaniania wapnia. Rezultatem jest doskonały koktajl substancji, które wspierają zdrowie stawów i kości. To niesamowite, że wszystkie cztery składniki można znaleźć w jednej roślinie. Są one łatwo przyswajalne, gdy są połączone i rozpuszczone w tłuszczu (konopie mogą zawierać do 30% tłuszczu).

Shakshuka z nasionami konopi, brokułami i szczypiorkiem
  1. Konopie są bogate w witaminy i minerały.

To słowo zostało wybrane z jakiegoś powodu. To jest długa lista. W nasionach konopi znajdziesz witaminę K, a także A, B2 i B3, a także B6, B3 i B6 oraz D, E. Tłuszcze są niezbędne do prawidłowego przyswajania. To wszystko składa się na całość!

  1. Konopie regulują proces trawienia

Nasiona konopi zawierają błonnik, który reguluje pracę jelit i sprzyja zdrowemu trawieniu. Możemy również liczyć na właściwości kojące i przyjemne dla układu pokarmowego, a także na właściwości alkalizujące, które posiada białko konopne.

Owsianka z nasionami konopi, prażonym jabłkiem i cynamonem
  1. Osoby nietolerujące glutenu mogą jeść konopie.

Wszystkich alergików, którzy nie mogą jeść glutenu, ucieszy fakt, że jest dobra wiadomość. Konopie są całkowicie wolne od tej mieszanki białek. Nasiona konopi zawierają również niewielką ilość drażniącego jelita kwasu fitowego, który znajduje się w większości roślin strączkowych i nasion. Ten kwas może powodować wzdęcia i inne nieprzyjemne efekty trawienne.

  1. Konopie mają wspaniały, słoneczny smak!

Piękny olej z nasion konopi o zielonkawej barwie i białko mają przyjemny smak, który graniczy z aromatem orzechów i słonecznika. Świetnie pasują do każdego słodkiego lub wytrawnego dania i podkreślą smak Twojej potrawy. Moje nasiona konopi to moje śniadanie!

Na zdrowie!!! ??? ?

Jaggery z nasion konopi i owoców

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl