Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Operacja "przebudzenie mocy" w wykonaniu międzynarodowego CBŚP. Przejęto 14 000 roślin marihuany i odzyskano prawie 300 kg marihuany.

Operacja "przebudzenie mocy" w wykonaniu międzynarodowego CBŚP. Przejęto 14 000 roślin marihuany i odzyskano prawie 300 kg marihuany.

W ubiegłym tygodniu zakończyło się międzynarodowe "przebudzenie mocy" CBŚP. Do aresztu w Hiszpanii, Portugalii, Litwie, Polsce i Maroku trafiło 36 osób z Hiszpanii. Przejęto 14 tysięcy roślin konopi indyjskich, 270 kg suszu i 30 kg haszyszu. Operacja została zakończona w ubiegłym tygodniu po miesiącach ciężkiej pracy funkcjonariuszy CBŚP i służb hiszpańskich przy wsparciu Europolu, Eurojustu. W wyniku operacji przejęto i zniszczono ponad tonę suszu narkotykowego. Prokuratura Krajowa prowadzi obecnie śledztwo w sprawie udziału Polaków w tej sprawie. Trwająca miesiącami operacja była ewidentnie bezcelowa, a wydane na nią pieniądze można było wyrzucić do kosza. Efekt byłby dokładnie taki sam.

Międzynarodowa akcja CBŚP

Funkcjonariusze olsztyńskiego Oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji posiadali informacje, które wskazywały, że na terenie Europy działa zorganizowana organizacja przestępcza o zasięgu międzynarodowym, w której znaczącą rolę odgrywają Polacy. Jej członkowie zajmowali się uprawą, przemytem i wprowadzaniem do obrotu dużych ilości marihuany, haszyszu i innych narkotyków. Policjanci ustalili, że grupa była dobrze zorganizowana. Poszczególne osoby zajmowały się uprawą, pakowaniem, przemytem i dystrybucją narkotyków w krajach europejskich.

Ze względu na międzynarodowy i zorganizowany charakter przestępstwa policjanci współpracowali z oficerem łącznikowym CBŚP Europolu, aby wspomóc służby krajów, w których dochodziło do przestępstw związanych z przemytem narkotyków.

W 2019 roku przeprowadzono operacje w Hiszpanii, gdzie przejęto ponad 730 kilogramów marihuany, haszyszu i kokainy. Zatrzymano wówczas również siedmiu podejrzanych o przemyt.

Zakończenie trwającej od miesięcy operacji nastąpiło w ubiegłym tygodniu w Hiszpanii w dniach 3-4 lutego. Europol i Eurojust koordynowały międzynarodową operację. Uczestniczyli w niej funkcjonariusze z olsztyńskiego Zarządu CBŚP oraz funkcjonariusze Guardia Civil, zarówno z Hiszpanii. W przeprowadzoną operację zaangażowanych było ponad 500 funkcjonariuszy. W wyniku operacji zatrzymano 63 osoby narodowości polskiej, hiszpańskiej, marokańskiej i litewskiej.

W wielu miejscach znaleziono uprawy konopi i przeszukano magazyny. Przejęto 18 plantacji, na których znajdowało się ponad 14,5 tys. roślin konopi, 270 kg gotowej marihuany, 25 kg haszyszu oraz kokaina. Zabezpieczono również siedem sztuk broni palnej, 100 tysięcy dolarów oraz około 200 tysięcy euro.

W ramach międzynarodowych operacji olsztyńskiego Zarządu CBŚP zabezpieczono ponad tonę marihuany i haszyszu. Śledztwo nadzorował białostocki oddział Departamentu do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją Prokuratury Krajowej.

Cała operacja została określona przez policję jako sukces. Międzynarodowa akcja kosztowała dziesiątki, jeśli nie setki, tysięcy złotych. Wymagała wielu miesięcy ciężkiej pracy wielu funkcjonariuszy. Zeszłotygodniowe podsumowanie to praca 500 policjantów. Jaki jest realny efekt tego ogromnego przedsięwzięcia? Każdego dnia w Polsce spożywa się więcej marihuany niż zarekwirowano podczas całej trzymiesięcznej akcji. To zapewne kosztowało bardzo dużo. Możemy tylko pogratulować policji bezsensownego marnotrawstwa i szaleństwa wydawania dużych pieniędzy. Naszych pieniędzy.

Źródło: cbsp

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl