Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Uprawa zewnętrzna (OUTDOOR)

Uprawa zewnętrzna (OUTDOOR)

Współcześnie temat konopi szczególnie w Polsce budzi wiele kontrowersji. Dla mniej świadomej części społeczeństwa jest to po prostu narkotyk, jednakże dla wielu chorych na nowotwór czy też stwardnienie rozsiane jest to jedyny lek uśmierzający przenikliwy ból i kłopotliwe objawy towarzyszące terapii zwalczających te ciężkie schorzenia. Zatem legalizacja marihuany posiada w Polsce zwolenników jak i przeciwników. Według obowiązującego prawa posiadanie nasion konopi jest legalne, gdyż nie same w sobie nie zawierają substancji narkotycznych. Ziarna te, można nabyć głównie w internecie, niemniej każdy e-sklep zaznacza, iż nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie nasion wbrew prawu.

Czym właściwie jest konopia oraz czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Marihuanę osiąga się kwiatostanów. Najbardziej popularną odmianą konopi jest jednoroczna, kwitnąca pod koniec wrześnie - indyjska, jednakże w sklepach można znaleźć również odmianę siewną - zdecydowanie różniącą się od gatunku india pod kątem wyglądu jak i właściwości. Europejski klimat zmusza hodowców marihuany do tworzenia specjalnych pomieszczeń, szklarni gdyż roślina ta potrzebuje ciepła i odpowiedniego naświetlenia. Wydawałoby się że polskie warunki atmosferyczne uniemożliwiają hodowlę potocznie zwaną "outdoor"- czyli na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Jednak by w panujących warunkach nasiona się przyjęły, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj, który jest głównym kluczem do osiągnięcia sukcesu. Wybór odpowiednich genetycznie nasion jest niezbędny do tego, by roślina zdążyła zakończyć kwitnienie odpowiednio wcześnie, zazwyczaj przed końcem kalendarzowego lata. Dodatkowo tego typu ziarna gwarantują odporność na choroby, pleśń i szkodniki, zmniejszają zapotrzebowanie na składniki odżywcze, regulują kształt roślin, wygląd liści. Istotnym elementem hodowli konopi jest czas kwitnienia, przypadający na koniec sierpnia lub początek września.

Konopie to wrażliwe rośliny, dlatego impulsem do kwitnienia jest zmiana długości faz dnia i nocy. Niemniej, czas rozpoczęcia kwitnienia w dużej mierze zależy od rodzaju nasion, w tych przypadkach będzie on opisany przez producenta nasion - zazwyczaj trwa on nie dłużej niż dwa miesiące. Wielkość zbiorów zależy od wspomnianego już wyboru odpowiednich nasion. W warunkach europejskich ważne by wybrać rośliny wcześnie dochodzące w innym razie rośliny które jeszcze nie zakwitły w dziesiątym miesiącu roku, będą rozwijać się bardzo wolno tym samym negatywnie wpływając na wielkość zbiorów. Przeznaczenie poszczególnych nasion jest zawsze określone przez producenta, dlatego mimo wątpliwej legalności konopi warto zaopatrywać się u certyfikowanych sprzedawców. Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje nasion pod kątem przeznaczenia.

Najbardziej popularną odmianą jest indoor. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest do uprawy pod lampami nie nadaje się do uprawy na zewnątrz. Tego typu gatunek należy do wolno dochodzących. Hodowanie na zewnątrz na nie jest możliwe, ponieważ rośliny nie zdążyłyby zakwitnąć. Gatunek indoor nie jest również odporny na przymrozki, pleśń oraz opady deszczu. Dość ryzykowne jest wybieranie nasion z gatunku indoor/greenhouse, gdyż tego typu gatunki konopi również wymagają odpowiedniego naświetlenia, temperatury, są wrażliwe na szkodliwe działania atmosfery. O ile w zamiarze nasza hodowla będzie bazować na szklarniach to wybór nasion z nieokreślonego źródła daje większe prawdopodobieństwo sukcesu. Jeśli hodowla ma odbywać się na zewnątrz, to warto wybrać nasiona od pewnego producenta, który określi konkretny rodzaj rośliny. Równie ważny co gatunek nasion, jest czas ich sadzenia, przypadający na początek lipca. Data jest bardzo ważna, dlatego skoro wiadomo, że roślina potrzebuje na zakwitnięcie minimum sześćdziesiąt dni, to na zasianie ziaren nie warto czekać do połowy lata, a rośliny posadzone wcześniej będą miały więcej czasu, aby urosnąć przed kwitnieniem.

Pozostając w temacie warto wspomnieć o rodzaju konopi potocznie zwanym automatem. Ten gatunek charakteryzuje się tym, że zakwitają w sposób automatyczny. Impulsem motywującym jest skracanie się dnia pod koniec sierpnia. Takie kwitnienie w odpowiednich trwa nie dłużej niż jeden miesiąc, nie krócej niż dwa tygodnie. Dorosły osobnik konopi przeszedł wiele faz, kwitnienie jest tą ostateczną. Omawiając rozwój tej rośliny nie sposób jest ominąć kiełkowania. Optymalną opcją jest wykiełkowanie nasiona, po czym włożenie go do ziemi. Kiełkowanie nasiona stymuluje się w prosty sposób. Nikomu nie trzeba prezentować sposobu na kiełkowanie znanej wszystkim rzeżuchy. Kiełkowanie nasion konopi odbywa się w sposób analogiczny. Wystarczy trochę światła, temperatura pokojowa i wilgotna gaza,by po maksymalnie dwóch dobach cieszyć się drobnymi kiełkami, które wkładamy do ziemi na głębokość 5-10mm.

Uprawa konopi na polu

Kierunek kiełka nie ma większego znaczenia, wykrzywi się automatycznie w dół. Na tym etapie warto przykryć doniczkę folią aluminiową, by zapewnić roślinie odpowiednią wilgotność niezbędną do prawidłowego rozwoju. Pierwsze zielone oznaki pojawiają się już po kilku dniach. Gdy konopia wzmocni się, należy przesadzić ją do odpowiednich pojemników w których w późniejszym czasie zakwitnie. Warto pamiętać, że konopia zakorzenia się bardzo głęboko, dlatego też ważne by doniczka lub pojemnik była nie tyle co szeroka, a długa. Z boku pojemników, na samym dole, można zrobić dziurki aby umożliwić odpływ nadmiaru wody i zapewnić dostęp powietrza. Równie ważna jest właściwa gleba. Niestety, tradycyjna ziemia jest zbyt ciężka. Do hodowli marihuany należy użyć ziemi ogrodowej wymieszanej z perlitem. Po przesadzeniu warto zastanowić się nad tym, gdzie zlokalizować młode sadzonki, tu bardzo ważne jest wyczucie. Jeśli warunki nie sprzyjają, młode sadzonki mogą ulec zniszczeniu. Z drugiej strony jeśli mają zbyt dobre warunki, rośliny pną się do góry a tym samym są bardziej narażone na działanie wiatru. Dlatego jak najwcześniej wystawiamy sadzonki na zewnątrz, by mogły przyzwyczaić się do podmuchów wiatru. Stała lokalizacja rośliny powinna spełniać kilka istotnych kryteriów. Po pierwsze musi być nasłonecznione przez minimum kilka godzin dziennie. Po drugie roślina musi być zasadzona w glebie lekkiej, żyznej i wilgotnej. Warto zasadzić konopie w miejscu niedostępnym dla zwierząt i ludzi, by zneutralizować ryzyko jej uszkodzeń. Jak w przypadku hodowli jakiejkolwiek rośliny, istotnym czynnikiem jest podlewanie. Tu, nie liczy się częstotliwość, a ilość. Mimo że konopia jest wymagającą rośliną, to nie potrzebuje ona nawożenia.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl