Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Ochrona jakości roślin po zbiorach

Ochrona jakości roślin po zbiorach

Teraz, gdy nadchodzi sezon zbiorów, ważniejsze niż kiedykolwiek jest podjęcie wszelkich środków w celu ochrony jakości upraw, ponieważ pacjenci korzystający z medycznej marihuany domagają się ściślejszej kontroli jakości.

THC ulega szybkiej degradacji po ścięciu rośliny, jeśli jest wystawiona na działanie ciepła, światła lub tarcia.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę te czynniki po zbiorach, aby zachować aromat, smak i moc, którą ty i twoja roślina ciężko pracowaliście, aby osiągnąć.

Po wyciąć swoje rośliny w dół chcesz je wysuszyć w chłodnym, ciemnym miejscu z kontrolowaną wilgotnością.

Chcesz, aby twoje pąki wyschnąć tak wolno, jak to możliwe, od jednego do dwóch tygodni. To robi ogromną różnicę w smaku i aromacie w końcowym utwardzonym produkcie.

Unikaj suszenia ich na zewnątrz, chyba że warunki są idealne i są one przechowywane w ciemności i z dala od wiatru, i cokolwiek robisz, nie suszyć roślin na słońcu!

Zamknięty pokój z osuszaczem działa świetnie, ponieważ można kontrolować środowisko. Trzymaj osuszacz włączony do wysokiego % (65-80%), i wyłącz go z przerwami (nie więcej niż jeden dzień), jeśli to konieczne.

Pamiętaj, aby nadal sprawdzać rośliny przez zginanie łodygi, aby poczuć, jak suche lub mokre są i zrobić wszystko, aby utrzymać rośliny z suszenia zbyt szybko. Dobrze jest delikatnie poruszać powietrze wokół w pokoju, aby promować nawet suszenie, ale upewnij się, że nie pozwól, aby wentylator dmuchać bezpośrednio na rośliny.

Kiedy twoje zbiory są gotowe do przycinania (łodygi pstryknąć), wyciąć wszystko w dół (w razie potrzeby) i umieścić je w czarnych workach lub innych ciemnych i rozsądnie szczelny pojemnik.

Jeśli produkt nie jest całkowicie suchy, użyj brązowych torebek papierowych, aby umożliwić przepływ powietrza, utrzymując je w ciemności. Teraz możesz rozpocząć proces utwardzania, podczas gdy nadal jesteś w trakcie przycinania.

Utrzymuj tylko stos roboczy na stole podczas przycinania i okresowo umieszczaj gotowe pąki w szczelnie zamkniętym ciemnym pojemniku.

Teraz wasze lekarstwo jest gotowe do ostatecznego utwardzenia.

Niektórzy ludzie wolą leczyć w szklanych słoikach, ale hodowcy z większych ilości często używają plastikowej torby lub torby w stylu piekarnika.

W tych przypadkach hodowca powinien zadbać o to, aby utrzymać te słoiki lub jasne torby w ciemności przez cały czas.

Nawet rutynowa ekspozycja na światło może zrobić wielką różnicę w smaku i mocy. Czarny worek jest idealny, ponieważ blokuje światło przez cały czas, chyba że jest szeroko otwarty.

Ważne jest, aby przechowywać marihuanę w czymś, co jest odporne na zapachy, aby utrzymać cząsteczki zapachu z ucieczki i zachować ten wspaniały aromat, kiedy otworzysz torbę.

Wszystko hermetyczne będzie miało ten efekt.

Worki próżniowe są odporne na zapachy, ale nie mogą być otwierane i zamykane, więc nie są świetne do regularnego użytku. Słoiki mogą być szczelne, ale należy upewnić się, że gumowa uszczelka jest nowa i w dobrym stanie, ponieważ z czasem ulegają degradacji i przeciekają.

Piekarnik styl torby faktycznie zawierają zapach podczas gdy pozwolić małą ilość pary oddychać out, to może być dobra lub zła rzecz.

Zaletą tego jest to, że jeśli nie ma żadnych pozostałości wilgoci w pączku, może uciec bez powodowania pleśni (możliwość z uszczelnieniem próżniowym). Połów jest to, że nie chcesz, aby wyschnąć zbyt wiele, a w bardzo suchej pogody, że może być problem. Im grubszy worek, tym mniej wilgoci będzie uciekać.

Teraz twoje lekarstwo jest gotowe do użycia. Po prostu trzymaj je w ciemnym miejscu, nie przepuszczającym zapachów i ciesz się nim bez przeszkód. Jak wszystkie świeże produkty, im świeższe tym lepsze, więc palić!