Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Jak interpretować kalendarz księżycowy 2020 w uprawie konopi indyjskich

Jak interpretować kalendarz księżycowy 2020 w uprawie konopi indyjskich

  • Księżyc, a dokładniej cykl księżycowy z jego różnymi fazami, ma bezpośredni wpływ na wszystkie żywe istoty, przy czym rośliny konopi nie są tu wyjątkiem. Dlatego zalecamy, aby przy uprawie konopi pamiętać o kalendarzu księżycowym: możesz wykorzystać siłę grawitacji księżyca, aby zoptymalizować warunki uprawy.
  • W tym wpisie wyjaśnimy, jak interpretować położenie księżyca przy uprawie marihuany, oraz która faza księżyca jest najbardziej odpowiednia dla każdego etapu wzrostu. Dlatego też zachęcamy, aby nie skupiać się tylko na tym, czy jest to poniedziałek 13 czy piątek 27, ponieważ rośliny naprawdę nie dbają o to. Kiedy uprawia się marihuanę, najlepiej jest mierzyć miesiące w odniesieniu do cyklu księżycowego, a nie do dni tygodnia.

Nikt nie pomyśli o kiełkowaniu feminizowanych nasion marihuany w Belgii w grudniu, ponieważ wiadomo, że roślina marihuany nie może rosnąć przy małej ilości światła i niskich temperaturach w środku zimy. Każdy hodowca outdoor wie, że sezon wegetacyjny na półkuli północnej trwa od kwietnia / maja do września / października, co odpowiada wiosną, latem i jesienią na tej szerokości geograficznej kuli ziemskiej; natomiast sezon wegetacyjny na półkuli południowej rozpoczyna się we wrześniu / październiku i kończy w lutym / marcu następnego roku.

Osoby uprawiające rośliny na wolnym powietrzu zawsze wybierają daty upraw zgodnie z ich szerokością geograficzną i porą roku. Jednak cykl księżycowy nie zawsze jest brany pod uwagę, ponieważ jeśli chodzi o miesiące, mamy tendencję do skupiania się na dniach tygodnia lub na tym, czy jest to początek czy koniec miesiąca, a nie na tym, czy księżyc znajduje się w fazie półksiężyca słabnącego czy pełni księżyca. Spójrzmy prawdzie w oczy, rośliny nie dbają o to, czy możemy poświęcić więcej czasu na przycinanie ich w weekend, czy też możemy je dokładniej nawozić na początku miesiąca, ponieważ właśnie otrzymaliśmy zapłatę.

Ponieważ księżyc wpływa na cykl życia roślin, radzimy sprawdzić kalendarz księżycowy podczas planowania. W ten sam sposób, w jaki musicie być świadomi pory roku, szerokości geograficznej, a nawet prognozy pogody, zanim zaczniecie uprawiać rośliny na świeżym powietrzu, ważne jest, abyście wiedzieli, w jakiej fazie znajduje się księżyc, abyście mogli zdecydować, kiedy kiełkować, przycinać lub zbierać plony. Dlatego też kalendarz księżycowy należy umieścić w kontekście w odniesieniu do różnych pór roku, zgodnie z szerokością geografi czną obszaru. Jest to równie istotne w przypadku roślin rosnących w pomieszczeniach, ponieważ księżyc wywiera siłę grawitacyjną na wszystkie żywe istoty, dlatego też w zależności od położenia księżyca względem Ziemi, ruch soku w roślinie będzie się zwiększał zarówno w jej dolnej, jak i górnej części.

Jakie są poszczególne fazy cyklu księżycowego?

Zanim wyjaśnimy, które fazy księżyca są najlepsze dla każdej fazy wzrostu waszych roślin konopi, zacznijmy od opisania, jakie są cztery główne fazy cyklu księżycowego i jak pozycja księżyca wpływa na wszystkie organizmy żywe na Ziemi. Każdy cykl księżycowy trwa około 30 dni, więc w przybliżeniu odpowiada jednemu miesiącowi. Jeśli chodzi o rośliny konopi indyjskich, należy pamiętać, że im więcej światła księżyc rzuca na Ziemię, tym więcej soku koncentruje się w górnej i dolnej części rośliny (tzn. w górnych gałęziach i liściach); podczas gdy im mniej księżyc świeci, tym bardziej soki mają tendencję do koncentracji w dolnej części ( tzn. w dolnych gałęziach, łodydze i korzeniach).

Waning Crescent

W kalendarzu księżycowym faza ta jest reprezentowana przez okrąg, którego lewa strona jest białym półksiężycem przerzedzającym. W tej fazie księżyc staje się coraz ciemniejszy, a jego światło zanika, ponieważ z Ziemi widzimy coraz mniej jego powierzchni. Jest to faza poprzedzająca fazę Nowego Księżyca i jest to okres, w którym księżyc wpływa na te części roślin konopi, które są pod ziemią (korzenie), a nie ich części napowietrzne (liście, itp.).

Nowy Księżyc (New Moon)

W kalendarzu księżycowym faza ta pojawia się jako całkowicie czarne koło. Jest to czas, kiedy księżyc jest całkowicie niewidoczny dla Ziemi, więc wystawia najmniejszą ilość światła. Nocne niebo jest bezksiężycowe, co przyczynia się do koncentracji soków w korzeniach roślin.

Woskujący półksiężyc

Półksiężyc woskowy jest reprezentowany przez okrąg z zagęszczającym się białym półksiężycem po prawej stronie. Księżyc stopniowo odzyskuje swoją jasność, co zachęca podziemny sok do przesuwania się w górę przez korzenie w kierunku łodygi i dolnych gałęzi.

Pełnia księżyca

Pełnia księżyca jest reprezentowana przez białe koło. Jest to ta jasna kula światła na nocnym niebie, która wpływa na górną i dolną część roślin.

Kalendarz księżycowy marihuany: w jakich fazach księżyca powinny opadać poszczególne fazy wzrostu?

Po zapoznaniu się z tym, co oznacza każda faza cyklu księżycowego i jak jest ona przedstawiona w kalendarzu, przyjrzyjmy się teraz, co należy robić w każdej fazie uprawy konopi, aby efekt grawitacyjny księżyca sprzyjał prawidłowemu rozwojowi Twoich roślin. Zobaczmy więc , która faza księżyca jest najlepsza do kiełkowania, przesadzania, przycinania i zbierania.

Woskowanie Księżyca do kiełkowania nasion

Faza Waxing Moon to najlepszy czas na kiełkowanie nasion marihuany, szczególnie pod koniec, tuż przed pełnią księżyca. Kiedy zobaczysz koło księżycowe z ciemnym półksiężycem po lewej stronie, oznacza to początek czasu w miesiącu, w którym księżyc ma silniejszy wpływ na podziemne części roślin. Więc jeśli kiełkujesz bezpośrednio w glebie, jest to doskonały czas na energiczne kiełkowanie nasion, ponieważ woda i składniki odżywcze w glebie zostaną łatwiej i energiczniej wchłonięte przez korzenie.

Waning Moon do przesadzania i przycinania

Kiedy koło księżycowe na kalendarzu ma ciemną prawą stronę, jest to dobry czas na wykonanie wszystkich tych zadań, które mogą zmienić normalne nawyki twoich roślin konopi, w tym przycinanie i przesadzanie, które w przeciwnym razie prawdopodobnie doprowadziłyby do stresu. Kiedy księżyc zaczyna słabnąć (lub kurczyć się), jego światło traci na intensywności, więc sok z roślin koncentruje się na ich niższych lub podziemnych częściach. Dlatego też jest to idealny czas na przycięcie ich gałęzi, ponieważ energia roślin będzie już przesuwać się na niższe partie.

Nie jest to też taki straszny pomysł, aby kiełkować swoje nasiona marihuany podczas fazy Waning Moon. Chociaż optymalny czas na to to jest w fazie Waxing Moon, możesz nadal uprawiać energiczne rośliny, które zostały wykiełkowane podczas fazy Waning Moon.

New Moon do odżywiania korzeni i ogólnego nawożenia roślin

Faza Nowego Księżyca, która odpowiada tym ciemnym, bezksiężycowym nocom, to idealny czas, aby skupić się na tej części rośliny, której nie możemy zobaczyć: na podziemnych korzeniach. Nowy Księżyc pomaga sokowi zejść do niższych części rośliny, więc jest to najlepszy czas, aby zająć się korzeniami, ponieważ cały sok będzie w nich skoncentrowany. W tym momencie najlepszym wyborem jest nawożenie radiacyjne.

Możemy również wykorzystać ten czas ciemnych nocy, aby przyciąć gałęzie i pozbyć się zbędnych liści. W ten sposób będzie mniej energii krążącej przez nie i rośliny będą mniej narażone na stres.

Pełnia księżyca do zbiorów

Ten magiczny księżyc, który świeci tak jasno jak neon na niebie, zachęca soki roślin do poruszania się w górę. Pełnia księżyca przyspiesza wzrost roślin, więc rośliny rosną w tym czasie bardziej energicznie. Siła grawitacji księżyca powoduje również, że soki poruszają się do góry i koncentrują się w liściach, pąkach i górnych częściach, pozostawiając korzenie pozbawione energii.

Dlatego też jest to idealny czas na cięcie roślin, kiedy większość soku znajduje się w tych częściach rośliny, które zostaną wykorzystane po zbiorach, czyli w buds, które później zostaną wysuszone i utwardzone. Zgodnie z tym, nie zalecamy dokładnego przycinania waszych roślin podczas pełni księżyca, ponieważ będziecie wchodzić w interakcję z tymi częściami rośliny, które w tym czasie są bardziej "żywe", narażając je tym samym na niepotrzebny stres.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl

Warto zobaczyć