Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Różne rodzaje nasion marihuany

Różne rodzaje nasion marihuany

Jaka jest różnica między nasionami zwykłymi a nawożonymi? Jakie są różnice między nasionami indoor i outdoor? Czym charakteryzują się odmiany autoflowering, czyli tzw. automaty? Ten artykuł dostarczy podstawowych informacji dla początkujących hodowców.

Zwykłe nasiona marihuany

Zwykłe nasiona były jedynym sposobem na uprawę marihuany aż do nieco ponad 20 lat temu. Z nasion wyrastały zarówno męskie, jak i żeńskie rośliny marihuany, gdy zostały zasiane. Jednak celem uprawy konopi jest wyhodowanie żeńskich roślin konopi i ich kwiatów. Męskie rośliny są bezwartościowe i nie będą produkować marihuany.

Męska odmiana konopi, która jest uprawiana ze zwykłych nasion musi być natychmiast usunięta. Jeśli nie zostanie to zrobione przed nadejściem sezonu kwitnienia, męskie kwiaty uwolnią duże ilości pyłku, który będzie unosił się w powietrzu i zapyli wszystkie pobliskie kwiaty. Kwiat żeński zacznie wtedy produkować nasiona. Nie będzie się już nadawał do celów leczniczych ani rekreacyjnych.

Zwykłe nasiona mają tę wadę, że trzeba ich wysiać wielokrotnie więcej niż potrzeba do wyprodukowania pożądanej liczby roślin żeńskich. Jeśli chcesz wyhodować 10 roślin żeńskich, powinieneś wysiać 20 lub 25 nasion regularnych. Uprawa z regularnych nasion ma tę zaletę, że można zrobić własne nasiona. Najlepsza męska roślina może być użyta jako gen dawcy.

Jeśli nie chcesz, aby cała uprawa była zapylona, możesz rozdzielić rośliny męskie i żeńskie, a następnie pobrać pyłek i przenieść go (na przykład za pomocą pędzelka) na wybrany kwiat żeński. Dzięki temu z jednego kwiatu uzyskasz tylko kilka nasion.

Łatwiej jest uprawiać z pewnych nasion feminizowanych. Jest to szczególnie ważne dla początkujących, którzy mają problem z oceną płci rośliny.

Nasiona feminizowane

Narodziny feminizowanych nasion konopi były dużym przełomem na rynku. Przyczynił się do tego Dutch Passion, najstarszy holenderski bank nasion. W 1998 roku nastąpił boom w produkcji nasion feminizowanych. Były one hitem wśród hodowców na całym świecie.

Pojawienie się i stosowanie feminizowanych nasion marihuany ułatwiło pracę doświadczonym hodowcom, ale także umożliwiło początkującym rozpoczęcie uprawy konopi.

Po pierwsze, nasiona feminizowane nie muszą być wysiewane w ilości większej niż konieczna dla roślin żeńskich. Następnie, gdy rośliny zaczną kwitnąć, możliwe jest, że męski osobnik, który nie był przeznaczony, zapłodni żeńskie krzaki.

Dzisiaj nasiona feminizowane są oferowane przez 95% firm europejskich. Uprawiając je można mieć niemal pewność, że wyrosną z nich wyłącznie rośliny żeńskie. Nasiona feminizowane to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, który w przeciwnym razie zostałby poświęcony na uprawę roślin męskich.

Nasiona outdoor i indoor

Nasiona marihuany są w stanie być uprawiane w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Są to dwa rodzaje uprawy. Każdy wariant ma swoje zalety i wady. Wybór, który z nich zastosować, zależy od warunków i dostępności hodowcy.

Indoor - nasiona indoor powinny być uprawiane pod lampami. Chociaż można je uprawiać na zewnątrz, nie jest to możliwe we wszystkich klimatach. Wiele odmian indoorowych nie jest w stanie w pełni zakwitnąć i dojrzeć w klimacie umiarkowanym.

Sezon wegetacyjny może być wydłużony poprzez uprawę pod lampami. Możemy również kontrolować czas świecenia (konopie kwitną, gdy noc jest wystarczająco długa, cecha znana jako fotoperiodyzm), więc możemy rozpocząć kwitnienie, kiedy chcemy. Dzięki temu możemy przeprowadzać wiele cykli uprawy każdego roku.

Uprawa Indoor ma tę zaletę, że pozwala roślinom szybko dojrzewać i nie jest narażona na wpływ surowej pogody na zewnątrz. Rośliny Indoor dają zazwyczaj plony wyższej jakości.

Nasiona Outdoor - są to nasiona, które mogą być uprawiane na zewnątrz. Rośliny te są wybierane ze względu na ich odporność na szkodniki i warunki zewnętrzne. Mają również krótszy czas dojrzewania, co pozwala na ich zbiór przed nastaniem zimy. Ten rodzaj uprawy ma niski koszt i potencjalnie wysokie plony. Jakość konopi uprawianych na zewnątrz jest niższa, ponieważ duży wpływ ma na nią pogoda i klimat. Uprawa indoor nie jest możliwa w przypadku dedykowanych konopi uprawianych pod słońcem. Przy uprawie outdoor możliwe są tylko jedne zbiory. Konopie uprawiane na zewnątrz zaczynają kwitnąć późnym latem, kiedy noce są dłuższe.

Jeśli rolnik nie uprawia...

Odmiany marihuany autoflowering mogą być zautomatyzowane dzięki zastosowaniu automatyzacji lub autofloweringowi.

Wiele osób pyta, czy warto inwestować w automaty, gdy dopiero zaczyna uprawę. Autoflowering, znany również jako nasiona autofloweringowe, charakteryzuje się krótszym czasem zbiorów, zwłaszcza na zewnątrz.

Nasiona autofloweringowe posiadają automatyczne kwitnienie. Po osiągnięciu dojrzałości, nasiona autofloweringowe rozpoczną kwitnienie. Nie ma na nie wpływu ani długość dnia (brak fotoperiodyzmu). Dzieje się to zazwyczaj między 4 a 5 tygodniem życia. Jest to spowodowane uprawą na zewnątrz w umiarkowanym środowisku. Oznacza to, że zamiast tylko jednego zbioru w roku, uprawy mogą być zbierane dwukrotnie w ciągu lata.

Nasiona automatyczne mogą być uprawiane na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Nasiona te są idealne dla tych, którzy chcą, aby ich rośliny były małe, łatwe do ukrycia i dawały najwyższe plony w jak najkrótszym czasie.

Rośliny automatyczne są zazwyczaj mniejsze niż rośliny fotoperiodyczne. Oznacza to również, że dają mniejsze plony. Są one nadal bardzo popularne ze względu na szybkość zbiorów i dyskrecję.

Podsumowanie

Najlepszym wyborem dla początkujących jest uprawa feminizowanych nasion odmian automatycznie kwitnących. Jedynym problemem jest to, czy uprawiać indoor czy outdoor. To jednak zależy całkowicie od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka i warunków uprawy.

Przypominamy jednak, że uprawa konopi innych niż włókniste w Polsce jest nielegalna i może prowadzić do konsekwencji karnych. Istnieją legalne miejsca, w których można legalnie uprawiać konopie. Ten artykuł o nasionach przeznaczony jest wyłącznie dla początkujących.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl