Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Jeden ulubiony sportowiec USA zdyskwalifikowany z Olimpiady za używanie marihuany

Jeden ulubiony sportowiec USA zdyskwalifikowany z Olimpiady za używanie marihuany

Dyskwalifikacja olimpijska za używanie marihuany? Sha'Carri Richardson (21), pochodząca ze Stanów Zjednoczonych była jedną z faworytek w biegu na 100 m na Igrzyskach Olimpijskich. Niestety, okazało się, że sportowiec przeszedł pozytywne testy na obecność zakazanych substancji przez Światową Organizację Antydopingową. Organizacja ta traktuje konopie jako środek wspomagający regenerację, a nie jako doping, dlatego uważa się, że są one nielegalne w sporcie. Biały Dom również interweniował, domagając się zmiany przepisów.

Jeden z amerykańskich faworytów został zdyskwalifikowany z Olimpiady z powodu używania marihuany

Miesiąc temu 21-letnia Sha'Carri Richardson przebiegła 100m w czasie 10,86 sekundy podczas prób olimpijskich, które odbyły się w Oregonie. Wynik ten dawał jej szansę na zdobycie olimpijskiego złota na igrzyskach w Tokio. Lepszy wynik w tym roku uzyskała tylko Shelly-Ann Fraser -Pryce (10.62), zawodniczka urodzona na Jamajce. To był zakład, że te dwie zawodniczki będą walczyć o złoto olimpijskie.

Richardson nie przeszła testów Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA). Testy te wykazały, że Richardson w przeszłości stosował marihuanę.

WADA usunęła marihuanę z listy substancji zakazanych (najnowsza zmiana przepisów 01.01.2021) i nie podlega ona dwuletniemu zawieszeniu. Nadal jest zakazana. Jednak obecnie znajduje się na liście jako środek wspomagający odpoczynek i regenerację, a nie jako środek dopingujący. Wykrycie THC w systemach sportowców zostało ukarane zawieszeniem do trzech miesięcy. Sha'Carri Richardson została zbanowana na miesiąc, co uniemożliwiło jej udział w Olimpiadzie.

Jestem tylko człowiekiem

Richardson napisał na Twitterze

Biegaczka wyznała, że używała marihuany, aby poradzić sobie po śmierci swojej matki. Udzieliła wywiadu, w którym:

Zostałam pokonana przez emocje, zło, ból i byłam przytłoczona emocjami. Wiedziałam, że nie mogę ukryć tego bólu przed światem, więc trzymałam go w środku. Ten ból był niepodobny do niczego, czego doświadczyłam w całym swoim życiu.

Richardson był pierwszym amerykańskim sportowcem, który przebiegł 100 m.

Przyjmuję pełną odpowiedzialność. Richardson powiedziała, że wie, co mogę, a czego nie powinnam robić, a mimo to podjęła taką decyzję. Podpowiedziała też, że może przegapić Tokio. Przepraszam za rozczarowanie, jakie sprawiła wam wszystkim. Przysięgam, że to będą ostatnie igrzyska, w których USA nie będzie miało złota na 100 m.

Powiedziała.

Przedstawiciele Białego Domu uważają, że marihuana powinna zostać jak najszybciej usunięta z listy substancji zakazanych w sporcie. Głos w sprawie zabrali również. Na listopadowym spotkaniu Światowej Organizacji Antydopingowej zaplanowano ewentualne zmiany w przepisach. Financial Times otrzymał informację od przedstawicieli WADA, że jeśli będzie to możliwe, to dyskusja na temat dopuszczenia marihuany do stosowania w sporcie odbędzie się znacznie wcześniej.

Kwestię tę poruszył również prezydent Stanów Zjednoczonych:

Każdy wie, czym są zasady. Nie wiadomo, czy powinny być zachowane, ale zasady to zasady.

Joe Biden powiedział.

Decyzja rozgniewała wielu fanów sportu i sportowców na całym świecie. Blisko 600 tysięcy osób podpisało petycję z prośbą o dopuszczenie amerykańskiego sportowca do rywalizacji.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl