Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Jaka jest różnica między marihuaną a konopiami?

Jaka jest różnica między marihuaną a konopiami?

Wiem, co myślisz - twój kumpel próbuje brzmieć inteligentnie, rantując o tym, jak konopie i marihuana są takie same, ponieważ są częścią rodziny konopi, ale twoje przeczucie mówi ci, że są one różne. Cóż, twoje przeczucie jest poprawne, nie są takie same.

Następnym razem, gdy Ben pojawi się na spotkaniu towarzyskim, myśląc, że jest ważniakiem w okularach i rozmawiając z zamkniętymi oczami, możesz przedstawić mu fakty dotyczące tego, czym różnią się od siebie konopie i marihuana.

Konopie (niestety) nie dają haju

Pierwszą różnicą jest to, że Konopie nie powodują haju, ponieważ roślina ta nie zawiera THC (psychoaktywnego związku występującego w marihuanie). Zawartość THC może być niższa niż 0,3, ale nie będzie to miało żadnego wpływu. Oznacza to zasadniczo, że nie można się naćpać paląc konopie.

Więc jeśli chcesz uzyskać "haj" z konopi, zostań rolnikiem konopi - ponieważ rolnicy rolnicy widzą rosnące zyski z uprawy tej rośliny.

Rozmiar ma znaczenie

Drugą metodą porównywania różnic między roślinami jest ich wygląd fizyczny. Obserwując liście, marihuana ma kształt większego liścia i zwartego pąka, który wygląda jak bryłka z cienkimi, pomarańczowymi włoskami. cienkimi pasmami pomarańczowych włosków.

Konopie, z drugiej strony, ma chudsze liście które wyglądają jak cienkie palce próbujące ukraść twój haj.

Więc zapamiętajcie to w ten sposób - krótkie i okrągłe, kamieniarze są na dnie. Ale kiedy jest wysoka i chuda, haj będzie mini.

Sposób uprawy

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest metoda uprawy. Te dwie rośliny uprawia się w nieco inny sposób. Konopie są sadzone w bliższej odległości od siebie (tak blisko jak 4 cale) i są zazwyczaj uprawiane na dużych, wielohektarowych działkach. Można je również uprawiać w różnych klimatach. z cyklem wzrostu wynoszącym około 110 dni..

Podczas gdy marihuana jest nieco bardziej zróżnicowana - pomyśl, że ma to "dziecko" w twojej rodzinie, które potrzebuje nieco więcej rodzicielstwa. Uprawa wymaga więcej odstępów, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju pleśni lub bakterii. Większość upraw marihuany jest sadzona w ilości jednej rośliny na cztery stopy kwadratowe. Cykl wzrostu wymaga 4 etapów - kiełkowania, sadzonki, wegetacji i kwitnienia. W pierwszych 3 etapach, potrzebuje co najmniej 18 godzin słońca.

Respect My Authoritah

Ruch legalizacji marihuany zyskał na znaczeniu w latach 90-tych, a wiele stanów zaczęło wprowadzać przepisy zezwalające rolnikom na uprawę konopi. Obecnie, 36 stanów zalegalizowało uprawę konopi do celów komercyjnych lub badawczych.

Legalizacja marihuany staje się coraz bardziej powszechna, ale nadal różni się w zależności od kraju. W 2013 r. Urugwaj zalegalizował ją w celu ograniczenia przestępczości. Hiszpania i Portugalia również mają liberalne podejście do jej używania. Kanada zalegalizowała ją w całym kraju w 2018 roku, a południowy sąsiad Kanady, Stany Zjednoczone, nabierają tempa ze względu na pozytywne wyniki z obecnie legalnych stanów.

Dlaczego więc ludzie tacy jak Ben łączą te rośliny razem?

W latach 70-tych, prezydent Nixon ogłosił "Wojnę z narkotykami" i podpisał ustawę o substancjach kontrolowanych z 1970 r.. Polityka ta ustanowiła zestaw zakazanych substancji narkotykowych i zrodziła Drug Enforcement Administration (DEA). Przypadkowo zdelegalizowała również jedną z najstarszych najstarszą na świecie udomowioną roślinę uprawną: konopie.. Doprowadziło to nie tylko do upadku konopi, ale także do wzrostu błędnego postrzegania tej rośliny.

W trakcie prac nad ustawą o substancjach kontrolowanych, marihuana została zgrupowana z rodzajami roślin podobnych do konopi i stała się nielegalna w uprawie w USA.

To niestety spowodowało, że konopie zostały sklasyfikowane jako narkotyk, mimo że nie zawierają żadnych związków chemicznych, które sprawiają, że marihuana jest narkotykiem.

Więc weź to, Ben

0 0 głosowanie Ocena artykułu

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl