Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Holandia: Lidl wycofał herbatę konopną z Lidla ze względu na zbyt wysoki poziom THC

Holandia: Lidl wycofał herbatę konopną z Lidla ze względu na zbyt wysoki poziom THC

Holenderski Lidl zamieścił na swojej stronie internetowej ostrzeżenie, że wprowadzona przez niego niedawno herbata konopna zawiera zbyt dużo THC. Proszą, aby nie spożywać produktu i zwrócić go. Oto ostrzeżenie o spożywaniu śladowych ilości THC w kraju, w którym stosunek do konopi jest bardziej powszechny niż ten wydany przez GIS Polski.

Holandia: Lidl wycofuje herbatę konopną ze względu na wysoki poziom THC

Na stronie holenderskiego Lidla pojawiło się ostrzeżenie dotyczące Mogoty, marki herbaty konopnej. Stwierdzono w nim, że zawiera ona zbyt dużo THC. Na stronie internetowej sieci czytamy:

"Ten alert bezpieczeństwa dotyczy wyłącznie produktu "Herbata konopna" marki Mogota, z datą przydatności do spożycia 31/12-2022 i kodem kreskowym 3830001230185.

"Wiadomo, że herbata konopna zawiera wyższe poziomy tetrahydrokannabinolu, (THC). Ta herbata może powodować wahania nastroju i zmęczenie. Klientom zaleca się, aby nie pili herbaty i zwrócili ją do sklepu. Pełna zapłacona kwota zostanie zwrócona.

Producentem wadliwej herbaty jest słowacka firma.

Polska: GIS ostrzega przed nadmierną ilością THC w konopnym oleju CBD

Holenderski Lidl ostrzega, że produkt nie jest szczególnie niebezpieczny pomimo wyższej zawartości THC. Stwierdza jedynie, że może on powodować wahania nastroju i senność u niektórych osób, ale nic, co byłoby szczególnie niebezpieczne.

Sytuacja w naszym kraju jest jednak zupełnie inna. Jest ona pełna absurdów. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega konsumentów, że olej CBD zawierający zawartość THC na poziomie 0,001% stanowi istotne zagrożenie dla ich zdrowia.

Produkty te nie są dopuszczone do spożycia przez ludzi zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Mogą one stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

-podsumował informacje przekazane GIS.

Na stronie GIS czytamy również:

"Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed olejem konopnym PREMIUM QUALITY - 10 procent, 5 procent (odpowiednio 5 ml, i 10 ml). Produkty te zostały przebadane w badaniach laboratoryjnych na obecność kannabinoidów. W próbkach oleju stwierdzono obecność D9-THC w ilości odpowiednio 0,9 g/kg i 1,5 grama/kg w 5% oleju konopnym oraz 1,2 grama/kg w 10% olejach konopnych.

1 g/kg odnosi się do stężenia 0,001%. Takie sytuacje miały miejsce w Polsce już wcześniej, a ta, o której mówimy, pochodzi z wiosny.

Tego typu opinie są wyśmiewane przez GIS i Państwowy Zakład Higieny.

Przeczytaj też Herbata konopna fakty i mity

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl