Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Liść konopi - Najbardziej charakterystyczna część rośliny, a także jej kulinarne zastosowania!

Liść konopi - Najbardziej charakterystyczna część rośliny, a także jej kulinarne zastosowania!

Jest symbolem wolności i otwartego dostępu do rośliny. Może wywoływać strach lub śmiech, podczas gdy inni mogą być nim przerażeni lub podekscytowani. Zielony liść konopi to częsty widok. Jednak nie wszystkie emocje wywołuje ten widok. Negatywne postawy mogą być związane z brakiem wiedzy i uprzedzeniami, które wynikają z wieloletniej indoktrynacji dotyczącej konopi. Edukacja lub bezpośredni kontakt z surowcem może pomóc w zmianie tych postaw. "De-legitymizacja konopi poprzez gotowanie" to rozwiązanie promowane i propagowane przez Smiling Spoon, blogerkę stojącą za "Hemp in the Kitchen". Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować produkty konopne i świeże liście podczas jej kolejnych warsztatów kulinarnych.

Podczas gdy społeczeństwo staje się bardziej świadome konopi i ich zastosowań w kuchni, wielu nadal postrzega je jako niebezpieczne. Dlatego ważne jest, aby zdyskredytować stygmat związany z konopiami. Choć edukacja jest ważna w zwalczaniu negatywnego nastawienia do konopi, to o wiele skuteczniejszy jest bezpośredni kontakt z rośliną, smakowanie jej, samodzielne testowanie, przygotowywanie potraw z jej udziałem i częstowanie nimi swoich bliskich. Blogerka sugeruje, że dzięki temu łatwiej będzie przekonać innych, że konopie można bezpiecznie i zdrowo uprawiać na polskiej ziemi. Jej kolejne jesienne warsztaty kulinarne online odbędą się 16 października, a ich tematem będą liście konopi jako surowiec w kuchni. Jej blog, smilingspoon.pl, to pierwszy polski blog poświęcony kuchni konopnej. Jest również autorką i redaktorką kilku konopnych książek kucharskich, w tym "Konopie i Cannabis w kuchni".

Wydarzenie oferuje nie tylko możliwość doskonalenia umiejętności gotowania z konopiami. Odbędzie się również godzinny wykład na temat właściwości i wpływu konopi na organizm człowieka. Wydarzenie odbywa się w małej, 15-osobowej grupie. Stwarza to wspaniałą atmosferę do wymiany doświadczeń i świetnej zabawy.

Pesto z liści konopi, czyli liście smażone w cieście. Jakie inne potrawy wykonają uczestnicy warsztatów?

Ze względu na jesienne zbiory, na warsztatach nacisk zostanie położony na liście konopi. Przepisy nie będą jednak nudne. Uczestnicy dowiedzą się również jak zrobić domowe olejki z kwiatostanów. W tej edycji będzie to mleko infuzyjne CBD/THC, które następnie zostanie wykorzystane do stworzenia karmelowego puddingu z mleka konopnego.

Uczestnicy poznają również możliwości kulinarne potraw konopnych. Wstępem do tego będzie poznanie sposobu przygotowania mleka konopnego: jogurtu. Jako dania obiadowe uczestnicy przygotują naleśniki konopne z wykorzystaniem wegańskiego łososia, kaparów i pesto z liści konopi. Dopełnieniem przygody będą pyszne kulki mocy z białkiem konopnym . Te z pewnością zachwycą kubki smakowe. W programie znajdzie się 8 przepisów wykorzystujących konopie.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Jest to niepowtarzalna okazja, abyś poznał nową wiedzę praktyczną i teoretyczną od osoby, która zajmuje się tym tematem od wielu lat. W ramach opłaty za warsztaty otrzymujesz książki autorki, a także zestaw unikalnych produktów konopnych firmy Full Spectrum, niezbędnych do przygotowania i stosowania potraw. W skład zestawu wchodzą łuskane nasiona konopi oraz olej z nasion konopi, a także białko konopne, surowe liście konopi, susz CBD, herbata konopna oraz 5g suszu CBD. Uczestnicy otrzymają unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia, a także narzędzia i zasoby, aby kontynuować swoją podróż w kuchni konopnej.

Jeśli jesteś fanem, ale nie jesteś pewny swojej wiedzy lub brakuje ci inspiracji, lub jeśli nie wiesz wiele o konopiach, możesz nauczyć się podstawowych informacji na ich temat i sposobu przetwarzania w kuchni. Te warsztaty nie zawiodą w żadnym przypadku. Będzie to również świetna okazja, aby spróbować nowych smaków i przekonać się o działaniu konopi na własnej skórze.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl