Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Zbieranie, suszenie i peklowanie ziół.

Zbieranie, suszenie i peklowanie ziół.

Pracowałeś przez wiele tygodni, aby upewnić się, że Twój Ogród Konopny daje najlepsze jakościowo plony. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć ten proces. Jest to spowodowane całą ciężką pracą i wysiłkiem, jaki włożyłeś w uzyskanie najlepszej jakości plonów Hemp Garden.

Peklowanie, suszenie i zbieranie ziół

Jakim zabiegom po zbiorze poddać kwiatostany? To właśnie kończąc te kroki, możesz uzyskać najlepszą jakość suszu z kwiatostanów. Jeśli zrobisz to poprawnie, aromat będzie wspaniały, dym będzie gładki, a moc wzrośnie. Jeśli zrobisz to źle, będziesz palił susz, który pachnie i smakuje jak siano.

KOLEKCJE

Zacznijmy od rzeczy, które są nam potrzebne, aby praca była przyjemna, komfortowa, a przede wszystkim udana.

  • Jeśli chcemy przyciąć cały krzew, można użyć do tego sekatora. Wielkość cięcia zależy od grubości i długości głównej łodygi.
  • sekator do cięcia gałęzi z kwiatami
  • Nożyce ogrodowe do przycinania (trymowania) liści
  • Rękawiczki lateksowe (kilka kompletów)
  • Sznurek/drut do powieszenia blatów do suszenia
  • Pojemniki na "odpady", jeden na liście wiatraka, jeden na przytopop i jeden na liście wiatraka
  • pochłaniacz wilgoci
  • cierpliwość
(Dojrzały krzew podczas wycinki)

Wskazówka: Dobrze jest, aby w momencie ścinania rośliny miały jeszcze co najmniej kilka dni od ostatniego podlewania.

Przycinanie roślin na mokro

Najpierw należy usunąć roślinę z reszty. Można to zrobić za pomocą sekatorów. Każda gałązka powinna mieć gruby wierzchołek, a także mniejsze kwiaty. Następnie za pomocą nożyc ogrodniczych usuń tak zwane liście wiatrakowe. Są to największe liście na roślinie. Należy je odciąć przy łodydze. Tych liści nie należy wyrzucać. Po ich usunięciu możesz je umieścić w przygotowanym wcześniej pojemniku.

Nadszedł czas, abyś zadbał o liście przytopowe (mniejsze). One, jak sama nazwa wskazuje, rosną na tych samych łodygach co kwiaty. Przycinaj je jak najbliżej łodygi. Jeśli wierzchołki roślin są gęsto zbite, powinieneś się ich pozbyć.

Po wysuszeniu przez kilka dni, topy zaczną się rozluźniać i wtedy możesz odciąć kawałki, które zostały pominięte za pierwszym razem. Nazywa się to przycinaniem. Szarą pleśń można znaleźć w liściach pomiędzy kwiatami. Ten artykuł wyjaśnia, jak kontrolować i zapobiegać rozwojowi pleśni.

Wskazówka: Wierzchołek pleśnieje od wewnątrz. Jeśli zobaczysz pleśń na powierzchni kwiatostanu, prawdopodobnie cała łodyga została zainfekowana.

Szara pleśń może stanowić poważne zagrożenie podczas suszenia i uprawy. Co jakiś czas przyjrzyj się swoim topom i odginaj je od łodyg. Jeśli zauważysz jakiekolwiek narośla pleśni, pozbądź się ich szybko.

Usunięte liście przytopopu możesz wykorzystać do różnych zastosowań. Łodygi to jedyna rzecz, której powinieneś się pozbyć. Później wrócimy do tematu dotyczącego ścinków.

Suszenie rośliny

Ta wersja wymaga powieszenia rośliny do suszenia w ten sam sposób, w jaki została przycięta. Cały krzew powinien być suchy do czasu, gdy będziemy przycinać roślinę.

Czym różni się przycinanie na sucho od robienia tego na świeżej, mokrej roślinie? Kwiaty będą miały bogatszy zapach i smak. Wynika to z dłuższego czasu suszenia kwiatów, które wolniej parują, ponieważ liście nadal znajdują się na krzewie. Suche kwiaty mogą być nieco trudniejsze do przycięcia niż mokre, ale nie tak trudne jak długie. Efekt końcowy jest tego wart. Potrzeba cierpliwości, aby wysuszyć i wyleczyć zioła.

Co jest lepsze: Przycinanie na sucho czy na mokro? Które z nich powinieneś wybrać?

Choć opinii na ten temat jest wiele, większość ogrodników docenia obecnie metodę "na sucho". Warto zauważyć, że ogrodnicy, którzy spróbowali przycinania na sucho, rzadko wracają do przycinania na mokro.

SUSZENIE

(Wierzchołki wieszamy do wyschnięcia na strychu.

Odpowiednio przycięte topy wieszamy na przygotowanym sznurku/rurze/sznurku. Ważne jest, aby miejsce do suszenia spełniało pewne kryteria. W suszarni powinno być co najmniej 18-20 stopni Celsjusza, przy wilgotności 50%. Nie powinno być również dostępu do światła. Ważne jest, aby miejsce, w którym suszysz materiał było wentylowane.

Upewnij się, że w pomieszczeniu masz zainstalowany wentylator mieszający powietrze. Przydatny może być pochłaniacz wilgoci. Możesz kupić granulki w woreczku w sklepie dla majsterkowiczów za kilka funtów. Wilgotność nie powinna być jednak zbyt niska. Powinna oscylować w okolicach 45%.

W pomieszczeniu, w którym rosły sadzonki, najczęściej suszy się pomieszczenia. Jest to najlepsza opcja, a to dlatego, że nie ma tam światła, filtra węglowego ani wentylacji. Konieczna jest jedynie zmiana oświetlenia.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz korzystać z pomieszczenia (np. inna uprawa), pamiętaj o zainstalowaniu filtra węglowego i wentylatora. Rośliny powinny być suszone w takich warunkach przez siedem do dziesięciu dni roboczych. Bardzo rzadko zdarza się, że będą potrzebowały dłuższego czasu suszenia. Wszystko zależy od tego, jak zbite są topy.

Wróćmy jeszcze do ścinków. Jeśli masz możliwość, możesz z nich zrobić masło, haszysz lub olej. Liście wiatraka mają najmniejszą ilość THC, lub nie mają jej wcale. Liście Przytopu zawierają więcej kannabinoidów, które można znaleźć w białych odmianach (np. White Widow, White Rino i White Russian są mocno pokryte żywicą o dużej mocy.

Po tygodniu sprawdzamy, czy wysuszone kwiaty można usunąć. Dobrym sposobem na to jest "test łodygi". Jeśli podczas łamania łodyg usłyszymy trzaskający dźwięk, to znaczy, że można je zdjąć. Jeśli łodyga wygina się i nie chce się złamać, daj im więcej czasu. Do tego momentu około 80% wody wyparuje.

Nie należy się spieszyć. Jeśli rośliny wyschną zbyt szybko z powodu zbyt wysokiej temperatury lub suchego powietrza, terpeny uciekną, a niektóre związki organiczne mogą się źle rozłożyć. Palenie zioła, które pachnie i smakuje jak siano, spowoduje podrażnienie krtani.

Konserwowanie zioła - CURRING

Peklowanie jest kolejnym etapem po suszeniu. To właśnie wtedy suszone zioło rozwinie swoją ostateczną strukturę, smak i zapach, a jego moc wzrośnie. Proces ten pozwoli na równomierne rozprowadzenie wilgoci w kwiatach. Ostatecznie powinna ona osiągnąć poziom 12%. Dym jest gładki, aromatyczny i przyjemny dla nosa.

{Marijuana podczas konserwacji

Aby rozpocząć curring, oddziel łodygi od kwiatów i umieść je w słoikach. Umieść słoiki w zaciemnionych miejscach.

Przez pierwsze dziesięć dni należy otwierać słoiki dwa razy dziennie i pozostawiać je otwarte przez godzinę. Kolejne dwa tygodnie powinny być wystarczające. Pół godziny dziennie powinno wystarczyć. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie wilgoci w roślinie i ustabilizowanie terpenów stanu końcowego, nadając jej idealny aromat. Nastąpi również ostateczny rozkład, który wpłynie na wyjątkowy smak.

Odczujesz również wzrost potencji dzięki kwaśnym formom kannabinoidów

. Kannabinoidy roślinne zostaną przekształcone w wartościowe kannabinoidy, co zwiększy jakość suszonego zioła. Peklowanie i suszenie zioła nie powinno być wykonywane w pośpiechu.

Wiem, że czas potrzebny na te zabiegi przeraża wielu, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze Światem Ogrodnictwa. Większość ludzi będzie zbierać plony i smakować je, zanim osiągną ostateczną suchość. Niech przyjrzy się temu, kto nie ma tego na głowie.

Zbiór ten pozwoli Ci porównać jakość chwastu po ścięciu oraz po kilkutygodniowym suszeniu i peklowaniu. Jeśli planujesz przechowywać ziele przez dłuższy czas (np. zbiory powinny trwać co najmniej pół roku), pamiętaj o wietrzeniu suszu w słoikach, które nie są zbyt często otwierane. Jeśli wysuszony chwast wydaje się być zbyt suchy, dodaj do słoika liść z krzewu lub plasterek cytryny. Pomoże to nawilżyć kwiaty. Smacznego!

Peklowanie i suszenie ziół

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl