Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Uprawa konopi na wolnym powietrzu - Kiedy mija termin rozpoczęcia uprawy?

Uprawa konopi na wolnym powietrzu - Kiedy mija termin rozpoczęcia uprawy?

Warunki pogodowe są głównym czynnikiem w uprawie konopi, niezależnie od tego, czy jest to uprawa na zewnątrz, czy w pomieszczeniach. Pogoda i stosunek dnia do nocy określają, kiedy należy zasadzić nasiona w ziemi. To właśnie tam będą one rosły aż do zbiorów. Wiele osób jest zdezorientowanych co do tego, kiedy najlepiej zasadzić swoje rośliny na zewnątrz. Wyjaśnimy, czym są terminy siewu i kiedy są one najbardziej aktualne.

Uprawa marihuany na zewnątrz - kiedy zacząć

Warunki pogodowe i stosunek nocy do dnia decydują o tym, czy konopie mogą być uprawiane na zewnątrz, czy można je zbierać.

POGODA

Dziesięć lat temu kwiecień, maj i czerwiec były znacznie cieplejsze w Europie Środkowej. Początek maja był najlepszym czasem na sadzenie na zewnątrz. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpiły znaczne spadki średnich i minimalnych temperatur dla kwietnia i maja. W maju 2005 roku temperatury rzadko spadały poniżej 10 stopni Celsjusza. Obecnie w połowie maja często zdarzają się przymrozki.

Temperatura: Kluczowe jest, aby temperatura minimalna w nocy nie spadła poniżej 10 stopni Celsjusza, gdy rolnik zdecyduje się już na posadzenie sadzonek. Nie oznacza to jednak, że roślina obumrze, jeśli temperatura w nocy spadnie poniżej 5 stopni po wystawieniu sadzonki na zewnątrz. Temperatury w granicach 0-10 stopni Celsjusza nie są dobre dla roślin konopi. Może to spowodować ich wolniejszy rozwój w fazie wegetatywnej. Ważne jest, aby usunąć wszystkie czynniki stresowe, które mogłyby spowodować wzrost rośliny w niskich temperaturach.

Przymrozek lub zamrożenie rośliny może spowodować poważny problem i może wymagać nowego wysiewu.

Najlepiej jest sadzić sadzonki na początku czerwca, ze względu na temperaturę. Wielu rolników uważa, że przed sadzeniem na zewnątrz lepiej poczekać na mroźną zimę i zimnych ogrodników.

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie konopi?

Choć najlepszy czas na rozpoczęcie uprawy pod słońcem zależy od temperatury, to określenie ostatecznego terminu nie jest trudne. Znając cykl życia roślin łatwiej będzie podjąć decyzję, czy warto sadzić w lipcu.

Cykl życiowy konopi

Konopie są roślinami kwitnącymi w ciągu krótkiego dnia. Oznacza to, że kwitnie, gdy noc jest wystarczająco długa. Ma to znaczący wpływ na uprawę. Dlaczego długość nocy ma większe znaczenie niż dzień? Ponieważ rośliny wydzielają hormony, które umożliwiają wzrost kwiatów po tym, jak przez długi czas nie mają wystarczającej ilości światła. Ta cecha znana jest jako FOTOPERIODYZM. Konopie są przystosowane do uprawy na zewnątrz w Europie Środkowej. Zwykle kwitnie w ciągu 9 godzin.

Cykl życia konopi można podzielić na dwie fazy: wegetatywną i kwitnienia.

Wegetacja - Jest to czas, kiedy roślina tworzy bryłę korzeniową i nabiera masy zielonej. W tym czasie wzrasta zapotrzebowanie rośliny na azot (N).

Kwitnienie jest, gdy roślina przestaje rosnąć i tworzy korzenie i zaczyna produkować kwiaty. W tym czasie zapotrzebowanie rośliny na azot (N) maleje, a zapotrzebowanie na fosfor (P) i potas (K) wzrasta.

Cannabis zatrzymuje wegetację i zaczyna kwitnąć, gdy noc trwa wystarczająco długo. Odmiany środkowoeuropejskie kwitną, gdy noc trwa około 9 godzin i jest coraz dłuższa. Jest to istotne, ponieważ w maju noc również trwała około 9 godzin, a rośliny odbierają to jako oznakę lata. Gdy noc się wydłuża, jest to dla roślin znak, że wkrótce nadejdzie jesień i czas zacząć tworzyć kwiaty i nasiona.

Poniżej przedstawiono stosunek nocy do dnia w Europie Środkowej:

1 maja: Dzień 15 h, Noc 9 h.

1 czerwca: dzień 16,5 h, noc 7,5 h.

1 lipca: Dzień 16,4 h, Noc 7,6 h

1 sierpnia: Dzień 15,5 h, Noc 8,5 h

1 września: Dzień 13,5 h, Noc 10,5 h

Ostateczne terminy sadzenia

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie konopi pod słońce? Możliwe jest sadzenie konopi nawet we wrześniu. Trzeba tylko zastanowić się, czy ma to sens. Obowiązuje jedna zasada: im wcześniej zasadzisz, tym mniejsze będą.

Uprawa konopi na zewnątrz: Skrócenie czy brak wegetacji

Jak wspomniałem, w fazie wegetatywnej roślina zyskuje zieloną masę i rozbudowuje swój system korzeniowy. Czy możliwe jest sadzenie konopi przy skróconej lub całkowitej rezygnacji z istniejącej wegetacji? Jest to możliwe, a odpowiedź brzmi: tak. System korzeniowy roślin będzie mniejszy. Ale, nadal będą rosły. Krzaki będą mniej krzaczaste i niższe. Czasami mniejsze krzaki mogą być pożądane w sytuacjach, gdy uprawa musi pozostać tak zakamuflowana i dziewicza, jak to tylko możliwe.

Widać, że z całą tą wiedzą można sadzić rośliny do sierpnia. Będą one znacznie mniejsze niż rośliny posadzone w czerwcu.

Błędem jest rozpoczynanie uprawy po połowie sierpnia, gdyż plon będzie bardzo niski.

Wszystko to dotyczy odmian fotoperiodycznych (czyli tzw. odmian pełnosezonowych i FAST.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku odmian autokwitnących. Kwitną one zgodnie ze swoim fotoperiodem, niezależnie od tego jak długo żyją. Automaty zaczynają wytwarzać kwiaty około 4 - 6 tygodni po urodzeniu. Kwiaty roślin autofloweringowych rozwiną się najlepiej, jeśli zostaną posadzone przed czerwcem lub lipcem. Najlepiej posadzić je do końca czerwca, aby zapewnić dobre zbiory.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy chcesz coś posadzić, masz jeszcze czas!

ALSO READ: Jak możesz uprawiać konopie na zewnątrz część 1.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl