Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Światowy rynek konopi może osiągnąć 42,7 biliona dolarów w 2024 r.

Światowy rynek konopi może osiągnąć 42,7 biliona dolarów w 2024 r.

Nowy raport przygotowany przez Arcview Group i BDS Analytics szacuje, że globalny rynek konopi indyjskich może osiągnąć 42,7 biliona dolarów w 2024 roku, według BDS Analytics. Ten globalny szacunek wzrostu jest zgodny z oryginalnym raportem SOLCM opublikowanym w czerwcu 2019 roku. Odzwierciedla najwyższe roczne tempo wzrostu do tej pory.

Według raportu 2020 Update To The State of Legal Cannabis Markets przygotowanego przez Arcview Market Research, BDS Analytics, sprzedaż legalnej marihuany wzrosła o 45,7% do 14,9 miliarda dolarów w 2019 roku. Było to przede wszystkim spowodowane rynkami adult-use w Kanadzie i Massachusetts. Było to również wspierane przez unikalne podejścia do rynków medycznych dla Florydy i Oklahomy.

Ten globalny szacunek wzrostu jest zgodny z oryginalną prognozą raportu SOLCM z czerwca 2019 roku. Odzwierciedla również najwyższe roczne tempo wzrostu do tej pory. Liczby te stanowią wyraźny kontrast z 17% wzrostem w 2018 roku ze względu na skurczenie się Kalifornii po uruchomieniu 1 stycznia 2018 roku sprzedaży marihuany dla dorosłych. Arcview Group zaktualizowała swoją prognozę na 2024 rok do 42,7 miliarda dolarów w globalnej sprzedaży legalnej marihuany, w oparciu o oczekiwany wzrost na kluczowych rynkach konsumenckich w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

"Pomimo wyzwań spowodowanych przez nadmierną regulację i nadmierne opodatkowanie na dwóch największych rynkach, Kalifornii i Kanadzie, rynek legalnej marihuany wzrósł o 46% w 2019 roku.

Troy Dayton, założyciel The Arcview Group i główny strateg, powiedział tak.

"Jest to świadectwo popularności i wpływu rynków dojrzewania online, a także popularności konopi,"

dodaje Troy

W miarę jak postęp polityczny pozwala na otwarcie kolejnych rynków na całym świecie i jak konkurencyjne rynki określają swoje ramy regulacyjne, możliwości są nieograniczone.

Na przykład Floryda zdała sobie sprawę z potencjału sprzedaży medycznej marihuany poprzez rozluźnienie ograniczeń dotyczących produktu i przyjęcie bardziej wolnorynkowego podejścia do licencjonowania.

- Tom Adams, główny analityk w BDS Analytics i dyrektor zarządzający firmy, powiedział tak.

"Jednak w Oklahomie widzimy lekki dotyk regulacyjny z niskimi stawkami podatkowymi, które umożliwiają obywatelom dostęp do korzyści zdrowotnych i wyprzedzają nielegalny rynek marihuany, a także tworzą zdrowy strumień przychodów podatkowych bezpośrednio dla rządu stanowego."

- Tom dodał.

Inne kluczowe trendy zawarte w "The State of Legal Cannabis Markets 2020 Update" to:

  • - W Stanach Zjednoczonych nastąpił gwałtowny wzrost aktywności w takich stanach jak Oklahoma, Maryland i Illinois. Spowodowało to ogólny wzrost wydatków, które osiągnęły 12,2 miliarda dolarów. Przewiduje się roczną stopę wzrostu (CAGR), na poziomie 22,7%.
  • - Otwarcie nowych licencjonowanych punktów sprzedaży detalicznej w Ontario, i innych populacyjnych prowincjach, ułatwiło podział w łańcuchu dostaw, tworząc lepszy przepływ produktów, a ostatecznie zwiększając sprzedaż w 2019 roku.
  • "Cannabis 2.0" rozszerzył również swoją ofertę produktów poza olej i kwiat w połowie grudnia 2019 roku. Miało to ograniczony wpływ na sprzedaż w 2019 roku, ale oczekiwano, że przyspieszy w 2020 roku.
  • - Wydatki na legalną marihuanę medyczną poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą wzrosły ponad dwukrotnie w 2019 roku, wzrastając z 367 milionów dolarów i 840 milionów dolarów, aby odzwierciedlić rynki niemiecki i meksykański.

55-stronicowy raport jest bezpłatny z subskrypcją Cannabis Intelligence Briefing Series od Arcview Market Research, lub za 1,97 USD od BDS Analytics.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl