Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Sondaż CBOS: Ponad 60 proc. Polaków popiera dekryminalizację marihuany

Sondaż CBOS: Ponad 60 proc. Polaków popiera dekryminalizację marihuany

Według najnowszego sondażu CBOS wykonanego na zlecenie stowarzyszenia Wolne Konopie, ponad 60 proc. Polaków popiera dekryminalizację marihuany. Podobny wynik dało badania opinii publicznej wykonane niedawno przez KANTAR. Niestety dużo gorzej wygląda kwestia legalizacji ziela i traktowania go jak tytoń czy alkohol, takie rozwiązanie popiera zaledwie 28 proc. ankietowanych. Oto więcej szczegółów.

Sondaż CBOS: ponad 60 proc. Polaków popiera dekryminalizację marihuany

Zleceniodawcą badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) było stowarzyszenie na rzecz racjonalnego i efektywnego wykorzystania konopi “Wolne Konopie”. Badanie ilościowe typu omnibus przeprowadzono w dniach 28 wrzesień – 8 październik 2020 r. na reprezentatywnej grupie 1133 dorosłych osób.

60,7 proc. ankietowanych przez CBOS opowiedziało się za zniesieniem kar za posiadanie marihuany na własny użytek. To wynik podobny do badania o tej samej tematyce przeprowadzonego niedawno przez KNTAR, w którym złagodzenie przepisów dot. konopi indyjskich poparło 65 proc. ankietowanych. Więcej na ten temat znajdziesz T U T A J. Grupa najbardziej przeciwna liberalizacji prawa to (jak się łatwo domyślić) emeryci oraz rolnicy. Oto szczegółowe wyniki badania:

Jak widać, poparcie dla liberalizacji prawa dot. konopi w naszym społeczeństwie nie jest powiązane z przekonaniami politycznymi. Wyborcy od lewa do prawa tak samo popierają dekryminalizację posiadania marihuany na własny użytek.

Grupy, które są najbardziej przeciwne depenalizacji posiadania ziela na własne potrzeby to emeryci oraz rolnicy.

Grupa, która najliczniej popiera zmiany to studenci, tutaj zdziwienia nie ma. Co ciekawe, w grupie gospodyń domowych poparcie dla liberalizacji prawa wyraża 62 proc. W przypadku prezesów i kadry kierowniczej poparcie jest na poziomie 67 proc.

52 proc. wyborców obecnego premiera Mateusza Morawieckiego także opowiada się za zniesieniem kar za konopie. Wśród jego przeciwników jest to 67 proc.

Legalizacja produkcji i sprzedaży marihuany

Niestety gorzej wygląda kwestia legalizacji marihuany. Ankietowani zostali zapytani, czy popierają legalizację marihuany i traktowanie jej na takich samych zasadach jak tytoń czy alkohol. Tu ogólne poparcie wyniosło 28%.

O ile poparcie dla legalizacji produkcji sprzedaży wyraziło 55% osób w wieku 18-34 lata to wynik ten jest zdecydowanie odmienny w przypadku osób starszych, oczywiście im starsi respondenci – tym mniej licznie popierają zmiany.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl