Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Różnica między THC a THC-O: Złożony związek marihuany

Różnica między THC a THC-O: Złożony związek marihuany

Wzrost legalnego wykorzystania konopi i różnych produktów z konopi spowodował, że konsumenci chcą lepiej zrozumieć dostępne opcje, w tym THC i THC-O. Jak większość z nas wie, THC jest głównym związkiem psychoaktywnym występującym w konopiach indyjskich. Z drugiej strony, THC-O jest nowym, silnym, syntetycznym kannabinoidem pozyskiwanym z konopi, który zawiera euforyczne odczucia i psychoaktywne efekty konopi.

THC

THC, znany również jako tetrahydrokannabinol, jest naturalnym związkiem występującym w konopiach indyjskich, który wywołuje efekty psychoaktywne. Jest on spożywany głównie poprzez palenie, ale występuje również w innych rodzajach produktów, takich jak olejki, żele, suplementy, gumy do żucia i ekstrakty. Receptory kannabinoidowe - z którymi THC się wiąże - znajdują się głównie w określonym obszarze mózgu, który jest związany z pamięcią, koordynacją, myśleniem, przyjemnością i postrzeganiem czasu.

THC-O

THCO, nazywane również ATHC lub octanem THC, jest związkiem chemicznym pozyskiwanym z legalnych roślin konopi. W przeciwieństwie do innych kannabinoidów, nie występuje on naturalnie w roślinie konopi, ale jest wytwarzany w procesie zwanym acetylacją. Ta reakcja chemiczna zastępuje grupę wodorową grupą acetylową, co prowadzi do bardziej wytrzymałej formy THC pochodzącej z niego. Dlatego działa on jak Delta-8 THC, ponieważ oba kompozyty są sztucznie syntetyzowane. THC ma różne zastosowania, szczególnie dla osób, które cieszą się psychoaktywnym wpływem Delta-9 THC. Jednakże, osoby te mogą zamieszkiwać w stanach, które nie zalegalizowały go do celów medycznych lub rekreacyjnych. THC-O również wywołuje efekty psychoaktywne, które są silniejsze w porównaniu do THC.

Różnice między nimi

Podstawową różnicą między THC i THCO jest ich legalność na poziomie stanowym i krajowym. THC-O jest całkowicie zalegalizowany na poziomie krajowym i dopuszczalny w 38 stanach, podczas gdy THC jest nielegalny na poziomie krajowym i w większości stanów. Oba związki kannabinoidowe wywołują u konsumentów efekty psychoaktywne i euforyczne oraz są wykorzystywane do różnych celów medycznych i rekreacyjnych. THC-O jest ekstrahowany z konopi, dla których produkcja towarowa jest legalna w całym kraju w USA od 2018 r., i nie zawiera Delta-9 THC. Jednak pomimo wytwarzania z konopi, THC-O jest praktycznie podobny do konwencjonalnych produktów z konopi i sam w sobie mógłby być klasyfikowany jako narkotyk. Dzięki ustawie o analogach z 1986 roku jest to źródłem debaty, jeśli chodzi o jego przyszłą legalność.

Niemniej jednak, inne różnice pomiędzy THC i THC-O dotyczą dostępności i siły działania.

Dostępność

Różne marki konopi już teraz sprzedają swoje produkty w Internecie. Nawet po legalizacji THC-O w większości stanów, nie jest on dostępny dla większości konsumentów, ponieważ jest to wciąż stosunkowo nowy produkt na rynku. Pomimo produkcji od dziesięcioleci, konopie zostały zalegalizowane dopiero w 2018 roku po uchwaleniu obecnych przepisów dotyczących konopi towarowych. Jest to również stosunkowo skomplikowane do syntezy, powodując, że potencjalni producenci się wahają. Dlatego THC-O jest mniej dostępny na rynku niż THC, który ma produkty, które obejmują od ciasteczek po balsamy i topicals. Oczekuje się jednak, że produkty THC-O staną się wkrótce szerzej dostępne, ponieważ coraz więcej firm zaczyna je wytwarzać i sprzedawać publicznie.

Potencja

Potencja jest jednym z głównych aspektów, które odróżniają THC-O od THC. THC-O jest silniejsze niż THC, ponieważ zawiera wszystkie efekty i korzyści Delta-9 THC. Jest o 300% bardziej psychoaktywne (3x) niż THC. Dlatego THC-O nie jest zalecane, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem produktów z marihuaną. W związku z tym, substancja ta jest również uważana za psychodeliczną, w przeciwieństwie do różnych rodzajów THC dostępnych na rynku. Mówi się, że po spożyciu THC-O osoby doświadczają zniekształconych obrazów i niewielkich halucynacji, co oznacza, że jej moc jest znacznie wyższa niż THC.

Najważniejsze informacje o THC-O

THC-O to inny i unikalny kannabinoid zawierający pewne aspekty THC. Jednakże, wywołuje on inne efekty psychoaktywne, ponieważ jest produkowany przy użyciu innych środków. Jego korzyści terapeutyczne są również nadal dyskusyjne. Jednak różne osoby polegają na THC-O jako sposobie łagodzenia i leczenia lęku, stresu i objawów depresji. Niektórzy ludzie mogą nawet używać THC-O, aby pomóc w bezsenności. Informacje na temat tej formy kannabinoidu są nadal skąpe, ale oczekuje się, że z czasem będą się zwiększać, ponieważ firmy koncentrują się na jej przetwarzaniu, intensyfikując badania, które się na niej skupiają.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl