Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Posłowie Razem interweniują w sprawie braku medycznej marihuany w aptekach

Posłowie Razem interweniują w sprawie braku medycznej marihuany w aptekach

Posłanki Magdalena Biejat, Marcelina Zawisza zwróciły się do ministra zdrowia z pytaniem o aktualny stan zaopatrzenia aptek w medyczną marihuanę. Chcą, by minister wyjaśnił, dlaczego od tygodni w polskich aptekach brakuje medycznej marihuany i co planuje zrobić, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Medyczna marihuana: Problem

Wielu pacjentów znalazło nową nadzieję w pojawieniu się medycznej marihuany w polskich aptekach. Wielu pacjentów stosowało marihuanę w zastępstwie dotychczasowych leków, co pozwoliło im uzyskać lepsze efekty i wyeliminować skutki uboczne. Pacjenci stają dziś przed poważnym problemem. Zrezygnowali z jednego leczenia, aby uzyskać lepsze. Nieudolność Ministerstwa Zdrowia doprowadziła następnie do sytuacji, w której ich leku zabrakło w aptekach. Sytuacja raczej nie ulegnie poprawie w najbliższym czasie.

Pacjenci są zmuszani do zaprzestania stosowania medycznej marihuany lub zaopatrywania się w nią z nielegalnych źródeł. Jest to bardzo poważna sytuacja.

Posłowie Razem interweniują u ministra zdrowia

Posłanki Razem Marcelina Zawisza i Magdalena Biejat postanowiły wystąpić w tej sprawie do ministra zdrowia.

- Dlaczego doszło do wstrzymania dostępu pacjentów do leku? - Kiedy pacjenci mogą spodziewać się powrotu leku na rynek?
Biorąc pod uwagę dane z 2019 roku, ile czasu potrzeba na zatwierdzenie leku przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GPI)?
- Czy Ministerstwo Zdrowia podjęło działania w celu zidentyfikowania problemu i jak najszybszego naprawienia braków w dostępie do medycznej marihuany.
- Czy Ministerstwo Zdrowia podjęło w przeszłości kroki, aby zapobiec powtórzeniu się podobnych sytuacji?

Na stronie internetowej partii Razem czytamy:

Odkąd medyczna marihuana została zalegalizowana w Polsce, pojawiły się problemy z jej dostępnością. Obecnie jest ona dostępna tylko z Kanady. Jest tam tylko jeden producent, a dostawy nie są spójne. Koszty leczenia są również wysokie. Obecna cena 1 grama medycznej marihuany w aptece to prawie 70 zł. Miesięczna terapia może wynieść kilka tysięcy. Być może nadszedł czas na legalizację uprawy medycznej marihuany w kraju. Lek ten mógłby być produkowany przez państwowy podmiot dla polskich pacjentów. Obrady sejmowej komisji ds. legalizacji marihuany pokazują, że pomysłów na poprawę sytuacji pacjentów z medyczną marihuaną jest wiele.

Będziemy aktualizować naszą stronę, gdy tylko uzyskamy informacje o odpowiedzi ministerstwa.

Co z uznanym przez Razem parlamentarnym zespołem ds. legalizacji marihuany? O tym również usłyszycie więcej już wkrótce.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl