Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Polska firma testuje konopie na koronawirusy, wprowadzi też testy COVID-19.

Polska firma testuje konopie na koronawirusy, wprowadzi też testy COVID-19.

Hemp & Wood, polska firma notowana na giełdzie konopnej obecnie testuje konopie na koronawirusy. Będą też sprowadzać testy COVID-19. Zarząd spółki wydał komunikat, a kurs akcji Hemp & Wood, notowanej na giełdzie NewConnect (GPW), w ciągu kilku dni wystrzelił w górę o ponad 300 procent.

Hemp & Wood testuje konopie do walki z koronawirusem

Firma Hemp & Wood ogłosiła, że wykorzystuje CBD i THC do zmniejszenia nasilenia i zapobiegania nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19. Po przeanalizowaniu potencjału swoich kompetencji w zakresie kannabinoidów i wykorzystaniu doświadczenia dotychczasowych partnerów, firma Hemp & Wood zdecydowała się na podjęcie tych kroków.

Firma Hemp & Wood podjęła kroki, aby:

1. Ustalenia możliwości zastosowania węgla aktywnego z paździerzy konopi przemysłowych jako filtra do celów medycznych i szpitalnych, a także masek o współczynniku filtracji bakterii BFE większym niż 98 procent, zatrzymujących chorobotwórcze mikroorganizmy i wirusy (w tym koronawirusa COVID-19), oraz prac do wykonania przez firmę we współpracy z naukowcami, uniwersytetami i wyspecjalizowanymi instytucjami naukowymi;

2. Przeprowadzenie badań społecznych dotyczących wpływu kannabinoidów CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19

3. Uruchomienie aplikacji mobilnej wspierającej badania.

Hemp & Wood będzie badać pod kątem COVID-19

Zarząd firmy Hemp & Wood poinformował o zawarciu 24 marca 2020 roku umowy z Innovita (Tangshan), Biological Technology Co., Ltd. W ramach tej umowy Hemp & Wood został dystrybutorem produktów Innovita w Polsce, w tym testów na koronawirusy 2019 nCoV Ab (Colloidal Gold). Umowa obowiązywała przez okres jednego roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Test 2019-nCoV Ab jest pierwszym szybkim testem wykrywającym IgM i IgG, który został zatwierdzony przez China's National Medical Products Administration. W ogłoszeniu firmy Hemp & Wood czytamy, że test przeszedł najbardziej rygorystyczną ocenę przez chińskie Narodowe Instytuty Kontroli Żywności i Leków.

Zarząd firmy wydał tę informację, a cena akcji skoczyła o ponad 300 procent w ciągu ostatniego tygodnia.

Źródło: Bankier.pl