Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Podłoże i dobrze rozwinięty system korzeniowy są podstawą silnych roślin

Podłoże i dobrze rozwinięty system korzeniowy są podstawą silnych roślin

Substratum i dobrze rozwinięte korzenie to podstawa silnych roślin. Wielu ogrodników nie zdaje sobie sprawy z wagi tego, co dzieje się za kulisami. Zadbałeś o utrzymanie odpowiedniej temperatury i warunków świetlnych (indoor/outdoor), a także o najlepsze nawozy. Jeśli nie zadbasz o glebę i to, co się w niej dzieje, to wszystko to nie przyniesie żadnych korzyści. W części podziemnej rośliny widoczna jest część nadziemna. Musisz dbać o korzenie i ich środowisko, jeśli chcesz mieć wysokiej jakości kwiaty o pięknym zapachu, dobrej mocy i w przyzwoitej ilości.

Środek uprawowy

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego podłoża do uprawy naszych pocieszycieli. W tym tekście będzie mowa o uprawie w glebie. Istnieją też inne opcje, takie jak hydroponika czy uprawa w kokosie. Do Ciebie należy teraz decyzja, czy ziemia będzie kupiona w growshopie, czy będzie to domowa mieszanka. Pierwsza opcja jest najłatwiejsza. Wymaga ona od ogrodnika podstawowego zrozumienia specyfikacji gleby do uprawy konopi.

  • pH 5,5 - pH 6,5
  • EC 0,8
  • Skład mieszanki
  • Odpowiednie stężenie niektórych składników odżywczych
  • luźna struktura gleby

Jeśli chcesz zrobić własną mieszankę, jak zacząć? Odwiedź centrum ogrodnicze lub sklep, aby znaleźć najlepszą mieszankę. Na opakowaniu znajdziesz właściwe Ph i EC, jeśli szukasz odpowiedniej gleby. Co oznacza każdy skrót i dlaczego jest ważny?

Ph (pondus Hydrogenii)

Jest to po prostu skala kwasowości lub zasadowości w roztworach wodnych. Liczymy od 0-14. pH 0-7 jest kwaśne, pH 7 neutralne (chemicznie czysta woda), a pH powyżej 7 jest zasadowe. Kiedy rośliny konopi są uprawiane w glebie, najlepiej reagują na zakresy pH 5,5-6,3 podczas wzrostu wegetatywnego i 6,0-6,5 podczas kwitnienia.

Ten zakres pH jest kluczowy dla optymalizacji dostępności składników odżywczych. Korzenie nie będą absorbować makroskładników, jeśli pH podłoża jest zbyt kwaśne. Korzenie nie wchłoną makroelementów takich jak azot, fosfor i potas. Natomiast mikroelementy, takie jak fosfor, potas i azot, zostaną wchłonięte. Mangan, żelazo i molibden nie będą wchłaniane.

Jeśli roślina nie otrzymuje potrzebnego jej składnika, może to wskazywać na problem z pH. Może to powodować problemy z absorpcją, co może prowadzić do chorób lub uszkodzeń korzeni.

Ta choroba, wraz z niedoborem mikro lub makroelementów, może doprowadzić do śmierci i zniszczenia krzewu. W growshopach można kupić substancje (płyn, proszek) podnoszące lub obniżające pH. Można też dodać Dolomit (1 łyżka stołowa na 1l). Będziesz potrzebował dodać około 1 łyżki stołowej na 1l gleby.

EC

Wskaźnik EC, który obok pH jest podstawową wielkością charakteryzującą właściwości fizyczne i chemiczne gleby. Jest to przewodność elektrolityczna roztworu. Jest to stężenie jonów w nawozach lub innych podłożach. Zbyt wysokie, lub zbyt niskie wartości EC mogą świadczyć o przenawożeniu podłoża. Aby można było kontrolować ten wskaźnik, potrzebny jest konduktometr. Polecam najnowszej generacji ECmetry ze względu na ich prostotę i przejrzystość.

Przepłukanie gleby wodą jest dobrym pomysłem w przypadku nadmiernego nawożenia. Ważne jest, aby pH wody nie przekraczało 7. Należy monitorować wyniki, aby upewnić się, że poziom zasolenia jest w dopuszczalnym zakresie. Jeśli EC jest zbyt wysokie z powodu nadmiernego nawożenia, wtedy pH również zostanie naruszone. Przepłukanie powinno rozwiązać problem. EC wzrasta wraz z zastosowaniem nawozów i może osiągnąć około 2,0 w szczytowym okresie kwitnienia. Należy starać się nie przekraczać tej wartości.

Gleba powinna być lekka i przewiewna lub twarda i zbita.

Dodaj do gleby perlit w proporcji 1:3 lub 1:14, a następnie pozostałe 25-30% wypełnij substratem kokosowym. Zapewni to najlepsze warunki dla korzeni. Gleba będzie luźna i lekka, a włókno kokosowe w jej dolnej części sprawi, że będzie luźna. Korzenie konopi nie lubią twardej, gęstej lub słabo napowietrzonej gleby. Doniczki z tkaniny są świetne do uprawy w pomieszczeniach. Mają one najlepsze właściwości, aby zapewnić najlepsze warunki dla korzeni konopi.

Składniki odżywcze

Przygotowując własną mieszankę weź pod uwagę potrzeby żywieniowe roślin przez całe ich życie. Możesz zmniejszyć zużycie nawozów podczas wzrostu i kwitnienia, dodając składniki odżywcze o długim okresie uwalniania. Możesz sadzić pod słońce, ale chcesz zmniejszyć liczbę wizyt w spoczynku.

Warto dodać obornik koński lub bydlęcy. Ten pierwszy ma wyższy poziom potasu, ale mniej azotu. Powolny rozkład obornika w glebie sprawia, że gleby o tych wartościach mineralnych zachowują je na dłużej. Ten składnik jest bardzo łatwy do znalezienia i ma wiele zalet.

Obornik jest produktem rozkładu gleby, który powoduje, że gleba staje się luźniejsza, co poprawia jej jakość. W wyniku tego procesu powstają kwasy fulwowe, a także humusowe, które są bardzo korzystne. Kwasy humusowe wzbogacają glebę i sprawiają, że jest ona zdrowsza. Sprzyja to wzrostowi bryły korzeniowej, która jest większa, a także bardziej wytrzymała. Regulują pH i optymalizują dostarczanie składników odżywczych.

Kwas fulwowy jest naturalnym środkiem chelatującym i wspomaga transport składników odżywczych w obrębie roślin. Jak widać, obornik zapewnia całkiem sporo korzyści. Można go kupić w internecie, gdzie znajdziemy nieprzetworzony i wysuszony obornik. Musisz mieć minimum 2-letni obornik, jeśli masz go "u źródła". 2 lata to minimalny wiek. W przeciwnym razie zbyt duża ilość środków chemicznych może spowodować uszkodzenie korzeni.

Do gleby można dodać dolomit, o czym już wspomniałem. Jest to kamień wapienny pochodzenia naturalnego. Powstaje ze zmielenia skał wapniowo-magnezowych (dolomit). Dolomit może być łatwo przyswajany przez rośliny, ponieważ jest łagodny. Poprawia strukturę gleby, reguluje jej pH (odkwasza glebę, hamuje zakwaszenie gleby spowodowane zbyt dużym nawożeniem NPK), ma też inne właściwości fizyczne i chemiczne. Dodaj jedną łyżkę stołową do każdego litra gleby.

Bat guano - odchody nietoperzy. Ten naturalny nawóz jest doskonałym sposobem na stymulację wzrostu organizmów glebowych i korzeni. Nawóz ten jest niedrogi i łatwo dostępny w każdym growshopie.

Możesz użyć nawozów w postaci sproszkowanej lub w tabletkach, aby pomóc zmniejszyć liczbę odwiedzin twoich roślin. Wiele growshopów ma je w ofercie. Nawóz o spowolnionym działaniu można również kupić w pałeczkach w lokalnym sklepie ogrodniczym.

Mikoryza

Synergia mikoryzowa umożliwia organizmom heterotroficznym, grzybom, dostarczanie związków organicznych, które rośliny wytwarzają w procesie fotosyntezy. Grzyby mikoryzowe dostarczają roślinom związków mineralnych, głównie azotu i fosforu. Wykazano jednak, że rośliny otrzymują również większą podaż mikroelementów. Grzyby mikoryzowe produkują również hormony roślinne: gibereliny, auksyny i cytokininy, które regulują i wzmacniają wzrost i rozwój rośliny. Do gleby wydzielane są również przez grzyby inne substancje antybiotyczne, co zmniejsza szansę na zainfekowanie rośliny patogenami.

Mikoryza podniesie jakość życia Twoich roślin, co przełoży się na wyższy plon i lepsze parametry. Mikoryza może być stosowana do zwiększenia profilu terpenów i związków flawonoidowych konopi. Dzięki temu zwiększa się produkcja żywicy.

Uprawy ekologiczne nie wymagają enzymów

W glebie zachodzi wiele procesów. Rośliny/korzenie produkują materię organiczną, która może mieć negatywny wpływ na środowisko. Powstające patogeny mogą powodować choroby roślin lub hamować wzrost. Możesz oczyścić glebę za pomocą enzymów, które są specjalnie dobrane, aby usunąć odpady i przekształcić je w cenne węglowodany, dzięki czemu twoje rośliny są jeszcze bardziej produktywne. Ten recykling ma wiele korzyści, w tym czystą strefę korzeniową i dodatkowe składniki odżywcze.

Czym jest wspomniana rizosfera? Jest to obszar, który znajduje się bezpośrednio pod korzeniem. W ryzosferze zachodzą procesy absorpcyjne i to właśnie tutaj gromadzi się większość wspomnianych odpadów. Ważną rolę w tym procesie odgrywają enzymy, które można znaleźć w każdym growshopie.

Sadzenie

Kiedy Twoje maluchy są już gotowe do wejścia do gleby, możesz zacząć od małego pojemnika 0,25l. Dowiedz się więcej o kiełkowaniu w T U A J.

Do uprawy indoor polecam doniczki o pojemności 11L. Kopiąc dziurę w ziemi na glebę pamiętaj, że najbardziej aktywna/chłonna część korzenia nie rośnie zbyt głęboko. Rośnie tylko do około 40 cm głębokości. Lepiej wykopać głębszy dołek, ale o większej powierzchni niż głęboki dołek 30x30 cm. Aby podziemie było bujne, pamiętaj, aby w ciągu pierwszych kilku tygodni użyć preparatu do ukorzeniania.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl