Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Kanada: Używanie marihuany przez młodzież spadło o połowę od czasu legalizacji

Kanada: Używanie marihuany przez młodzież spadło o połowę od czasu legalizacji

Wielu przeciwników legalizacji twierdzi, że liberalizacja prawa narkotykowego stanowi zagrożenie dla młodych ludzi. W Kanadzie używanie marihuany przez młodzież spadło o połowę od czasu legalizacji w 2018 roku. Kanada i inne kraje, w których prawo dotyczące marihuany zostało zmienione, są doskonałym przykładem tego, jak można zmniejszyć użycie młodzieży.

Młodzież w Kanadzie spożywa konopie indyjskie

Odsetek kanadyjskiej młodzieży w wieku 15-17 lat, która używała marihuany przed legalizacją wynosił 20 procent. Nowe dane pokazują jednak, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy odsetek ten spadł do 10 procent. Statistics Canada's National Cannabis Survey informuje, że jednostka, która na bieżąco monitoruje używanie marihuany i publikuje kwartalne wyniki.

Joel Mader twierdzi, że nie widział żadnego uzależnienia od marihuany u swoich nastoletnich klientów od czasu rozpoczęcia rekreacyjnego używania prawie 18 miesięcy temu.

Joel Mader, psycholog z kalifornijskiego Calgary Adolescent Center, stwierdził, że nie widział wzrostu używania marihuany wśród młodzieży od czasu zmiany prawa 18 miesięcy temu.

Jedną rzeczą, którą obserwuję bardziej, jest nastawienie do marihuany. Jest legalna i nie jest to nic wielkiego

-Mader odwołał się do znanej zasady, że zakazany owoc smakuje smaczniej

Mader powiedział, że wstępne wyniki badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Calgary wśród 900 do 2200 osób w wieku 18-24 lat wykazały, że zwyczaje konsumpcyjne nie zmieniły się od czasu legalizacji.

Mader stwierdził, że nie było żadnych badań ani wyraźnych sygnałów, które wskazywałyby, że od czasu legalizacji nastąpił wzrost lub spadek liczby użytkowników marihuany. Tempo konsumpcji konopi pozostało na stałym poziomie, a nie wzrosło lub zmalało.

Michelle Rotermann, starszy analityk w Statistics Canada, powiedział, że spadek używania przez nastolatków powinien być rozpatrywany w kontekście stałego spadku w ciągu dekady.

Kanadyjskie badanie alkoholu, tytoniu i narkotyków wykazało, że używanie marihuany wśród 15-17-latków spadło do 15% w 2017 roku, z 20% w 2005 roku, a następnie osiągnęło prawie 20% w 2018 roku.

Szacunki sprzed legalizacji dotyczące używania konopi indyjskich wśród 15- i 17-latków wynosiły 19,8% w 2018 roku, podczas gdy szacunki po legalizacji wynosiły 10,4%.

-Rotermann dodał, że:

Wskazuje to, że w wieku 15-17 lat konsumpcja spadła w pierwszym roku po legalizacji.

Goodman, analityk polityki z Canadian Center on Drug Use and Dependence mówi, że legalizacja marihuany wywołała bardziej otwartą dyskusję na temat jej zagrożeń. Goodman wierzy, że ludzie będą mogli swobodnie dyskutować na ten temat i edukować się bez obaw, że zostaną ukarani.

Ludzie wydają się być bardziej świadomi ryzyka i badań. Ludzie są bardziej otwarci na dyskusję i dzielenie się swoją wiedzą. Wiele z tych dyskusji skupia się na negatywnym wpływie używania marihuany na rozwijający się mózg.

- Goodman powiedział.

To dowodzi, że legalizacja i edukacja są lepszymi narzędziami niż więzienie dla młodych ludzi, którzy używają marihuany.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl