Oferujemy feminizowane nasiona marihuany przeznaczone do celów kolekcjonerskich. Dołącz do innych kolekcjonerów i wybierz nasiona najlepszej jakości od farmanasion.pl!

Jak podawać olej konopny osobom starszym i dzieciom?

Jak podawać olej konopny osobom starszym i dzieciom?

Dawkowanie oleju z konopi w przypadku dzieci i osób starszych wymaga stosowania proporcji innych niż te, z którymi mamy do czynienia w przypadku jego dorosłych użytkowników. Na początku przyjmuje się, że jeden gram oleju konopnego powinien być mieszany z dwudziestoma gramami organicznego oleju kokosowego. Warto przy tym zadbać o to, aby był to olej tłoczony na zimno. Najlepiej podgrzać olej kokosowy na niewielkim ogniu, a gdy jest on już w stanie płynnym – wciągnąć go do strzykawek doustnych. Tu najlepiej sprawdzają się te, których pojemność wynosi dziesięć mililitrów. Kolejnym krokiem jest wyciśnięcie oleju kokosowego do niewielkiego słoika umieszczonego w garnku z podgrzaną wodą.

Ze strzykawki z olejem konopnym należy wycisnąć 1 mililitr, który powinien być dodany do oleju koksowego. Oba oleje należy mieszać przez parę chwil nad niewielkim ogniem. Gdy mieszanka olejów nasyci się całkowicie, nie będziemy mieli problemów z dostrzeżeniem tego, przybierze ona bowiem charakterystyczny, jasnozielony kolor. Właśnie na tym etapie dochodzi do połączenia kanabinoidów oraz tłuszczów zawartych w oleju kokosowym. Jest to też etap, w którym należy przygotować czystą strzykawkę doustną i nabrać 10 mililitrów przygotowanej wcześniej mieszanki. Mamy do czynienia z roztworem o proporcji 1 na 20 gramów, nie musimy więc obawiać się, że dojdzie do przedawkowania.

Najczęściej zaleca się stosowanie 1 grama substancji dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Dzięki temu w pierwszej fazie leczenia organizm będzie otrzymywał około 0,1 grama oleju konopnego dziennie. Stosowanie takie może być kontynuowane do momentu, w którym dostrzeżemy, że organizm jest już odporny na tego rodzaju dawkę, Wtedy można przystąpić do zwiększenia dawki. Sugeruje się, że działanie takie powinno być wykonywane raz na tydzień, choć nie jest to wytyczna, której trzeba trzymać się z aptekarską dokładnością. W drugim tygodniu kuracji, a także wtedy, gdy pacjent wykazuje taką gotowość, zaleca się zmniejszenie rozcieńczenia, 1 gram oleju konopnego może być więc łączony z 10 gramami oleju kokosowego. Również ta dawka jest stosowana dwa razy dziennie i właśnie w ten sposób stopniowo można zwiększać dawkę. 

Dawkowanie marihuany małym dzieciom

Zaleca się przy tym nie tylko zmniejszanie rozcieńczenia, ale również zwiększanie spożycia oleju konopnego przez okres kolejnych dwóch tygodni. W czasie pierwszego miesiąca kuracji organizm nie powinien mieć trudności z przyswojeniem sobie jednego grama oleju konopnego dziennie. Nie trzeba zresztą przestrzegać nawet tego ograniczenia zwłaszcza, jeśli stan pacjenta jest bardzo ciężki. Sam olejek kokosowy nie jest wcale jedynym rozpuszczalnikiem, który możemy zastosować. Jeśli nie jest dostępny, można pomyśleć o wykorzystaniu oliwy z oliwek albo oleju z pestek winogron.

O serwisie

Sklep internetowy Farma Nasion oferuje jedynie najlepszego gatunku nasiona marihuany. Zapraszamy na miłe zakupy,

Zespół Farma Nasion 

Kwas askorbinowy - zobacz na vitac.pl